Pewne zwycięstwo Borussii, kilkadziesiąt minut Błaszczykowskiego

18 kwi 2015, 19:24

Borussia Dortmund pewnie wygrała u siebie z zespołem SC Paderborn 07 3:0. Przez 75 minut na boisku przebywał Jakub Błaszczykowski.

Pierwszą bramkę w 49. minucie spotkania strzelił Henrich Mchitarjan, który wykorzystał dośrodkowanie Pierre-Emericka Aubameyanga. Już 16 minut później Gabończyk wystąpił w roli strzelca i podwyższył wynik spotkania. Wynik spotkania w 80. minucie przypieczętował Shinji Kagawa. Przez 75. minut na boisku przebywał Jakub Błaszczykowski i mógł nawet zdobyć bramkę, gdyby wykorzystał dogodną sytuację w 59. minucie spotkania.

Borussia po 29. kolejkach jest na 8. pozycji z 36 punktami na koncie i już tylko punkt dzieli ich od 7. miejsca, które daje promocję do europejskich pucharów.

Borussia Dortmund 3:0 SC Paderborn 07
1:0 – Mchitarjan 49′
2:0 – Aubameyang 55′
3:0 – Kagawa 80′

Składy:

Borussia: Weidenfeller – Durm, Sokratis, Hummels, Schmelzer (82′ Dudziak) – Ginter, Gundogan – Błaszczykowski (75′ Kampl), Kagawa, Mchitarjan – Aubameyang (85′ Immobile).

Paderborn: Kruse – Heinloth, Huenemeier (82′ Ziegler), Lopez, Hartherz – Koc, Bakalorz, Vrancić, Ouali (57′ Rupp) – Kachunga, Lakić (72′ Vucinović).