Pewne zwycięstwo gospodarzy!

19 lis 2017, 16:30

W hali Urania w Olsztynie zmierzyły się miejscowy Indykpol AZS Olsztyn i drużuna Cuprum Lubin. Olsztynianie przed tym spotkaniem zajmowali 6 lokatę w tabeli a ich rywale 10 pozycję.

Pierwszą akcję w spotkaniu wygrali gospodarze po ataku ze środka. Ale cztery kolejne akcje skończyły sie pomyślnie dla ekipy Cuprum i to przyjezdni uzyskali przewagę (5:1). Gospodarze nie poddali się i zaczeli walczyć i odrabiać straty (13:12). Za kilka chwil mielismy wynik remisowy (16:16). W końcówce partii na dwupunktowe prowadzenie wyszli gospodarze (20:22). Ale przyjezdni wyrównali wynik (24:24) i gra toczyła się na przewagi. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem gospodarzy (25:27).

Od dwóch oczek przewagi drugą partię ropoczęli lubinianie (3:1). Ale gospodarze dość szybko opanowali sytuację i doprowadzili najpierw do remisu a potem wyszli na prowadzenie (7:8). Potem zespoły grały praktycznie punkt za punkt. Przewaga gospodarzy ustabilizowała sie na poziomie dwóch oczek (14:16). W końcówce seta olsztynianie powiększyli swoją przewagę do czterech punktów (19:23). Ostatni punkt w partii dla gospodarzy zdobył Daniel Pliński atakiem ze środka (22:25).

Trzecią odsłonę gospodarze rozpoczeli od czteropunktowej przewagi (2:6). Gra olszytnian nakręcał się z minuty na minutę. Przyjezdni nie byli w stanie się przeciwstawić grze Indykpolu. Gospodarze uzyskali aż sześciopunktowe prowadzenie (9:15). Wynik w końcówce partii świadczył że ten mecz zakończy sie po trzech setach (12:22). Ostatni punkt gospodarze zdobyli po błędzie przyjezdnych (14:25)

Indykpol AZS Olsztyn – Cuprum Lubin 3:0 (27:25, 25:22, 25:14)

MVP: Jakub Kochanowski

Indykpol AZS Olsztyn: Hadrava, Pliński, Andriga, Kochanowski, Woicki, Rosseaux, Żurek

Cuprum Lubin: Kaczmarek, Pupart, Terzić, Smoliński, Masny, Hain, Kryś