Pewne zwycięstwo z Wielką Brytanią! Polacy potwierdzają wysoką formę przed EuroBasketem

25 sie 2017, 21:24

Polska pokonała Wielką Brytanię 86:76 w drugim meczu towarzyskiego turnieju w Legionowie. Nasza drużyna grała szerokim składem i zaprezentowała dobrą skuteczność, co napawa optymizmem przed kolejnymi spotkaniami.

Mecz lepiej rozpoczęli Brytyjczycy i to oni w pierwszych minutach prowadzili. Jednak taki stan nie trwał zbyt długo, gdyż w połowie pierwszej kwarty Polsce prowadzenie dał Adam Waczyński, a w kolejnych minutach przewaga systematycznie rosła. Do przerwy było 43:36, a w pewnym momencie drugiej połowy Polska wygrywała 70:55. Ostatecznie spotkanie skończyło się wynikiem 86:76.

W piątkowym meczu zagrał A.J. Slaughter, który w ostatnich dniach narzekał na drobny uraz. Spotkanie może zaliczyć do udanych, gdyż zdobył 12 punktów oraz miał 4 asysty i 3 zbiórki. Najlepiej punktującym w naszych szeregach był Adam Waczynski (13 punktów).

Polska – Wielka Brytania 86:76 (21:22, 22:14, 24:19, 19:21)

Polska: Adam Waczyński 13, A.J. Slaughter 12, Przemysław Zamojski 10, Adam Hrycaniuk 9, Aaron Cel 8, Mateusz Ponitka 8, Przemysław Karnowski 8, Damian Kulig 6, Tomasz Gielo 5, Karol Gruszecki 5, Łukasz Koszarek 2, Michał Sokołowski 0.