Pewne zwycięstwo wrocławianek w Pile

4 mar 2017, 20:02

To był genialny mecz w wykonaniu ekipy z Dolnego Śląska, która pokazała niesamowitą siłę w tym spotkaniu, podkreślając tym samym swoje aspiracje do walki o tytuł mistrzowski.

Mecz rozpoczął się mocnym wejściem wiceliderek tabeli OrlenLigi, które już po pierwszych minutach zmusiły trenera rywalek do wykorzystania obydwu przerw (4:11). Gospodynie meczu nie mogły znaleźć sposobu na tak dobrą grę wrocławianek, które wciąż trzymały swój rytm (6:20). Set zakończył się świetną akcją przyjezdnych, które do końca seta dały zdobyć pilankom zaledwie jeszcze jeden punkt (7:25).

W kolejną część spotkania ekipa PTPS-u weszła całkiem nieźle, co dawało im nadzieje na uratowanie honoru po poprzedniej odsłonie (11:6). Wrocławianki nie dały sobie jednak w kaszę dmuchać, i po fantastycznych akcjach w dalszej części seta, udało im się wyrównać (16:16). Pomimo aż czterech piłek setowych (24:23), ostatecznie po niezwykle ostrej walce przyjezdnych, szala zwycięstwa przechyliła się na stronę ekipy z Dolnego Śląska (27:29).

W ostatnią odsłonę pilanki weszły dużo słabiej – widać było u nich zmęczenie po ciężkiej końcówce w poprzedniej partii (4:11). Gdy drużyna z Wrocławia miała aż dziesięć “oczek” przewagi nad gospodyniami, te kompletnie się podłamały, bowiem nie mogły ukończyć żadnej akcji (6:16). Jedynie pod koniec meczu udało im się nieco zmniejszyć stratę do wiceliderek tabeli, które koniec końców wygrały 16:25 i całe spotkanie 3:0.

ENEA PTPS Piła – Impel Wrocław 0:3 (7:25, 27:29, 16:25)
ENEA PTPS Piła: Piśla, Kucharska, Austin, Kwiatkowska, Baran, Kukulska, Stencel, Ogoms, Babicz, Dumancic, Szubert, Urban, Markiewicz, Kucińska.
Impel Wrocław: Kossanyiova, Ptak, Konieczna, Kąkolewska, Cembrzyńska, Kaczor, Bałucka, Hancock, Wysocka, Mędrzyk, Courtney, Stasiak.