Pewny triumf Indykpolu AZS Olsztyn!

24 mar 2018, 16:22

Dziś w hali Łuczniczka w Bydgoszczy obserwowaliśmy spotkanie 27 kolejki PlusLigi pomiędzy ekipą miejscowych – Łuczniczką Bydgoszcz, a drużyną Indykpolu AZS Olsztyn. Spotkanie zakończyło się po trzech odsłonach, pewną wygraną siatkarzy Indykpolu.

Spotkanie skuteczniej otworzyli siatkarze gości (6:8). Gra Indykpolu nakręcała się z minuty na minutę, po zablokowaniu Filipiaka oraz ataku na kontrze Kochanowskiego przewaga siatkarzy z Olsztyna była dość pewna (8:14). Set powoli wkraczał w decydującą fazę, a gospodarze ciągle musieli odrabiać straty do rywali (16:21). Ostatni punkt w premierowej odsłonie siatkarze Indykpolu zdobyli blokiem. To oznacza, że objęli prowadzenie w całym spotkaniu.

Drugą partie zdecydowanie lepiej rozpoczęli olsztynianie, dość szybo uzyskali trzypunktową przewagę (1:4). Partia toczyła się dalej, a gra gospodarzy nadal mieli co odrabiać do rywali. Po ataku Hadravy i zablokowaniu Filipiaka goście uzyskali już cztery oczka zaliczki (9:13). W dalszym fragmencie gospodarze zerwali się do gry i odrobili znaczną część strat. Przy wyniku (16:18) trener Indykpolu postanowił zareagować i poprosił o czas. To nie wiele pomogło i za kilka chwil gospodarze doprowadzili do remisu (20:20). Końcówka była dość emocjonująca, zwycięzce tej odsłony mogliśmy poznać po grze na przewagi. Ostatecznie po długiej wymianie z triumfu mogli cieszyć się siatkarze Indykpolu.

Od mocnego uderzenia trzeci set rozpoczęli siatkarze Olsztyna (0:4). Z minuty na minutę gra Indykoplu nakręcała się, lepiej radzili sobie praktycznie w każdym elemencie (4:11). Gospodarze nie radzili sobie w przyjęciu oraz w ataku i popełniali sporo własnych błędów (9:16). Mecz powoli zbliżał się do końca i choć ostatnia piłka nie była zakończona to raczej zwycięzca był już znany (14:22). Ostatni punkt w trzeciej odsłonie zdobył po ataku ze środka Zniszczoł. Tym samym przyjezdni mogli zapisać trzy oczka na swoim koncie.

Łuczniczka Bydgoszcz – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (19:25, 32:34, 17:25)

MVP: Jakub Kochanowski

Łuczniaczka Bydgoszcz: Ananiev, Goas, Jurkiewicz, Gryc,  Filipiak, Gorchaniuk, Sieńko, Bieńkowski, Sacharewicz, Szalacha, Kowalski

Indykpol AZS Olszytn: Hadrava, Pliński, Zniszczoł, Andringa, Kochanowski, Woicki, Rousseaux, Żurek,