PGE Skra Bełchatów górą

22 sty 2017, 19:34

PGE Skra Bełchatów podejmowała na swoim boisku gości ze Szczecina. Spotkanie zakończyło się w trzech setach na korzyść gospodarzy. Bełchatowianie wygrali kolejno do 23, 21 i 23.

Na początku spotkania na tablicy wyników utrzymywał się remis (4:4). W dalszej części partii wciąż żadna drużyna nie wysuwała się na prowadzenie (8:8). Na trzy punkty uciekli bełchatowianie (17:14). Zapowiadała się ciekawa końcówka seta, gdyż szczecinianie doprowadzili do remisu w końcowej części partii (22:22). Pierwszą piłkę setową zdobyła Skra (24:23) i to atak Winiarskiego zakończył partię wynikiem 25:23.

Na początku drugiej partii bełchatowianie wyrobili sobie sporą przewagę (9:3). Stale byli kilka punktów z przodu (13:9). Szczecinianie zbliżyli się na punkt (13:12). Już za chwilę był remis (14:14). Po asie serwisowym Kłosa Skra odzyskała prowadzenie (16:14). Jednak Espadon po raz kolejny odrobił straty (17:17). Kolejne trzy akcje padły łupem gospodarzy (20:17). Prowadzenie doprowadzili do końca i zwyciężyli w drugim secie 25:21.

W trzeciej odsłonie także utrzymywała się gra punkt za punkt (5:5), po czym dwie kolejne akcje padły łupem gości (5:7). Dwie akcje Szalpuka pozwoliły odrobić straty (7:7). O dwa “oczka” lepsi byli szczecinianie (11:13). Byli coraz bliżej wygrania seta (17:19). Nagła zmiana prowadzenia. O jeden punkt na przód wysunęli się bełchatowianie (21:20). Piłka meczowa dla Skry (24:22). I ostatecznie wygrali do 23.

PGE Skra Bełchatów – Espadon Szczecin 3:0 (25:23, 25:21, 25:23)

PGE Skra Bełchatów: Kurek, Kłos, Gladyr, Uriarte, Szalpuk, Winiarski, Piechocki, Lisinać, Wlazły, Bednorz, Janusz, Penchev, Milczarek

Espadon Szczecin: Gałązka, Kluth, Perłowski, Ruciak, Wika, Kozłowski, Murek, Depowski, Wołosz, Zajder, Sladecek, Miluszew, Kowalonek