PGE Skra Bełchatów nowym mistrzem Polski!

5 maj 2018, 22:45

PGE Skra Bełchatów po czterech latach odzyskuję tytuł. Po dzisiejszym triumfie w czterech odsłonach nad ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle bełchatowianie sięgają po złoty medal mistrzostw Polski!

Mecz od skuteczniejszych zagrań rozpoczęli gospodarze. Szybko wyszli na dwupunktowe prowadzenie (8:6). Aktualni mistrzowie Polski grali coraz pewniej i skuteczniej. Dominowali w ataku, a przede wszystkim w polu zagrywki. Przewaga z początku seta rosła z minuty na minutę (18:12). Goście z Bełchatowa nie potrafili złapać właściwego rytmu gry i pierwsza odsłona była dość jednostronnym widowiskiem. Do końca partii gospodarze utrzymali koncentrację i zwyciężyli w stosunku (25:15).

Także i początek kolejnej odsłony należał do ekipy ZAKSY. Mistrzowie Polski uzyskali przewagę trzech oczek (9:6). Goście jednak tym razem zerwali się do walki i po dobrej grze przede wszystkim Ebadipoura w polu zagrywki doprowadzili do remisu (12:12). Gra gości nabierała kolorów, grali coraz odważniej i efektywnie. W końcówce wypracowali sobie pewną przewagę i zmierzali do wyrównania stanu meczu (16:21). Atak przyjmującego z Bełchatowa zakończył tą odsłonę i tym samym mieliśmy remis w całym spotkaniu 1:1.

Trzecią partię po dziesięciominutowej przerwie lepiej rozpoczęli siatkarze PGE Skry. Goście uzyskali cztery oczka przewagi nad rywalami z Kędzierzyna (5:9). Gospodarze jednak dzięki kilku swoim skutecznym akcjom i dzięki błędom goście odrobili znaczną część strat (17:18). W końcówce więcej pewności siebie pokazali aktualni wicemistrzowie kraju, prowadząc (18:22) zmierzali do objęcia prowadzenia  w całym spotkaniu. Do zakończenia tej odsłony zachowali koncentracje i zachowali wyraźną przewagę do samego końca (21:25).

W czwartą odsłonę skuteczniej weszli goście. Bełchatowianie odskoczyli na trzy oczka przewagi (7:10). W dalszej części obserwowaliśmy dość niezwykła i wyrównaną grę. Aktualni mistrzowie Polski doprowadzili do remisu (13:13). Goście jednak dotrzymywali tempa i w tej najważniejszej końcówce zachowali dużą koncentrację i wykorzystali swoje akcje. Końcówka obfitowała w dużą ilość ciekawych akcji. Obie ekipy walczyły ale końcowy triumf należał do ekipy PGE Skry Bełchatów (23:25) – nowego mistrza Polski.

ZAKSA Kędzierzyn Koźle – PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:15, 20:25, 21:25, 23:25)

MVP: Grzegorz Łomacz

ZAKSA Kędzierzyn Koźle: Toniutti, Buszek, Jungiewicz, Wiśniewski , Bieniek, Torres, Semeniuk, Deroo, Zatorski,

PGE Skra Bełchatów: Lisinać, Wlazły, Kłos, Bednorz, Katić, Czarnowski, Ebadipour, Romać, Łomacz, Penchev, Piechocki