PGE Turów Zgorzelec na kolanach. Stelmet broni twierdzy.

5 paź 2017, 12:43

Już w 2 kolejce PLK doszło do meczu, który elektryzuje całą Zieloną Górę, bowiem do grodu Bachusa przyjechała drużyna ze Zgorzelca. Pełną mobilizację w obydwóch drużynach widać już było na przed meczowej rozgrzewce.

W podstawowym składzie gości wyszli: Cameron Ayers, Stefan Balmazović, Bartosz Bochno, Francis Han, Bradley Waldow. W Stelmecie wystąpili natomiast:  Filip Matczak, Jaosław Mokros, Vladimir Dragicević, Przemysław Zamojski i kapitan Łukasz Koszarek.

Francis Han był najskuteczniejszym zawodnikiem Zgorzelczan w meczu z Startem Lublin. W pierwszej kwarcie to właśnie Han wypracowywał najwięcej akcji dla swoich kolegów i dzięki niemu przez większość kwarty wynik był bardzo wyrównany. Gospodarzą pod koniec I kwarty udało się zatrzymać Hana co pozwoliło Stelmetowi od skoczyć na parę oczek i wygrać kwartę 23:16.

Druga kwarta to popis taktyczny obu drużyn. Goście jak i gospodarze świetnie grali w obronie, na początku II kwarty Zgorzelczanie potrafili nawet wyrównać, ale to Stelmet lepiej odnalazł się w końcówce i dzięki świetnej grze podkoszowej Dragicevicia znów odskoczył na 7 oczek. II kwarta zakończyła się remisem 23:23.

Początek trzeciej kwarty nie zapowiadał takiej klęski Zgorzelczan. Zawodnicy gości dzielnie walczyli, grali na równi ze Stelmetem, lecz w pewnym momencie złapali kryzys a Stelmet odskakiwał coraz bardziej, dzięki świetnej dyspozycji Vladimira Dragicevića i rzutą za 3pkt graczy obwodowych. Zawodniką  trenera Fischera nie pomogły nawet świetne akcje Stefana Balmazovića. Stelmet wygrywa III kwartę aż 22:12.

Przerwa między kwartami nie wpłynęła zbyt dobrze na drużynę gości, która na parkiet wyszła jeszcze bardziej zagubiona niż była w trzeciej kwarcie. Za to zawodnicy Stelmetu czuli się coraz pewniej co pozwoliło im na powiększenie przewagi, rozgrywający świetnie współpracowali tego dnia z Dragicevićem, a on skutecznie kończył każdą  akcje. Stelmet przekroczył magiczną 100 w naszej lidze i zasłużenie wygrał 102: 64 z Pge Turów Zgorzelec.

Najskuteczniejszym graczem Stelmetu BC Zielona Góra został Vladimir dragicević 33pkt, natomiast najskuteczniejszym graczem gości został Stefan BAlmazović 15pkt.