PGNiG Superliga mężczyzn: niespodziewane zwycięstwo Wybrzeża Gdańsk w ostatniej kolejce rundy zasadniczej

8 kwi 2017, 19:35

Wybrzeże Gdańsk pokonało Azoty Puławy w ostatniej kolejce rundy zasadniczej PGNiG Superligi mężczyzn. Puławianie jak i gdańszczanie już wcześniej zapewnili sobie awans do rundy finałowej rozgrywek. Co ciekawe los skojarzył oba zespoły w decydujące fazie zmagań PGNiG Superligi mężczyzn.

Oba zespoły wyszły na parkiet zdeterminowane, chcące wygrać spotkanie kończące rundę zasadniczą rozgrywek. Mecz lepiej rozpoczął się dla zespołu z Puław, który bardzo szybko odskoczył na kilka bramek. W 17 minucie podopieczni trenera Marcina Kurowskiego prowadzili już 12 – 8. Wtedy w szeregi puławian wtargnęła się dekoncentracja. Gdańszczanie doprowadzili do wyrównania 3 minuty później. Od tamtej pory w Hali MOSiR w Puławach trwała zacięta i wyrównana walka. Do szatni oba zespoły schodziły przy remisie 17 – 17.

Po zmianie stron widowisko nie zmieniło się. Zawodnicy obu zespołów prowadzili bardzo wyrównaną walkę. Punktem zwrotnym okazała się 51 minuta, kiedy to po bramkach Wróbla i Masłowskiego gdańszczanie wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Przyjezdni do końca meczu nie pozwolili na doprowadzenie do remisu i zasłużenie wygrali różnicą 3 oczek. Podopieczni Damiana Wleklaka sprawili nie lada niespodziankę wywożąc z Puław 2 punkty. Teraz oba zespoły czeka powtórka z sobotniego wieczoru, ale już w rundzie finałowej PGNiG Superligi mężczyzn.

Azoty Puławy – Wybrzeże Gdańsk 29 – 32 (17 – 17)

KS Azoty-Puławy: Bogdanov, Koshovy, Zapora – Petrovsky, Kuchczyński, Śliwinski, Orzechowski, Łyżwa, Kubisztal, Skrabania, Przybylski, Grzelak, Masłowski, Krajewski, Jurecki, Prce, Sobol
Trener: Marcin Kurowski

Wybrzeże Gdańsk: Suchowicz, Chmieliński, Pieńczewski – Oliveira, Podobas, Skwierawski, Kornecki, Chmielinski, Pienczewski, Sulej, Niewrzawa, Rogulski, Prymlewicz, Kondratiuk, Wróbel
Trener: Damian Wleklak