PGNiG Superliga mężczyzn: puławianie brązowymi medalistami rozgrywek

Aktualizacja: 11 cze 2017, 19:19
26 maj 2017, 21:50

Szczypiorniści z Puław wywalczyli brązowy medal PGNiG Superligi, pokonując w dwumeczu MMTS Kwidzyn. Rewanżowy pojedynek odbył się w puławskiej Hali MOSiR.

W pierwszym meczu między tymi zespołami górą byli szczypiorniści MMTS – u Kwidzyn, którzy pokonali puławian 24 – 18. Gospodarze ówczesnego pojedynku zagrali bardzo dobry mecz przede wszystkim w obronie. Wyróżniającymi się graczami spotkania byli Michał Potoczny w zespole z Kwidzyna oraz Bartosz Jurecki i Patryk Kuchczyński u puławian.

Oba zespoły wyszły na parkiet bardzo zdeterminowane. Kwidzynianie chcieli utrzymać przewagę z pierwszego meczu, zaś piłkarze Azotów Puławy szybko doprowadzić do wyrównania w dwumeczu. Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy w 8 minucie wyszli na 3 bramkową przewagę. Po kwadransie gry gospodarze jednak remisowali 6 – 6 i z biegiem czasu zaczęli odskakiwać gościom. Do szatni oba zespoły schodziły przy prowadzeniu Azotów 17 – 12, czym odrobili część strat z pierwszego spotkania.

Drugą połowę dużo lepiej zaczęli szczypiorniści Azotów Puławy, którzy odrobili straty z pierwszego meczu i skrupulatnie powiększali przewagę, grając bardzo dobre zawody w obronie, jak i ataku. 15 minut przed końcem gospodarze prowadzili różnicą 9 bramek i pewnie zmierzali po zwycięstwo. Ostatecznie piłkarze Azotów Puławy wygrali 30 – 20. Tym samym odrobili straty z pierwszego spotkania i zdobyli brązowe medale PGNiG Superligi.

KS Azoty – Puławy – MMTS Kwidzyn 30 – 20 (17 – 12)

KS Azoty – Puławy: Bogdanow, Koszowy – Petrovsky, Orzechowski, Łyżwa, Kubisztal, Skrabania, Przybylski, Grzelak, Masłowski, Kowalczyk, Krajewski, B. Jurecki, Prce, Sobol

MMTS Kwidzyn: Szczecina, Kiepulski – Genda, Krieger, Peret, Szpera, Klinger, Szczepański, Rosiak, Nogowski, Guziewicz, Seroka, Ossowski, Potoczny, Janikowski, Pilitowski