PGNiG Superliga mężczyzn: zwycięstwo MMTS – u Kwidzyn na początek rundy finałowej

19 kwi 2017, 20:05

MMTS Kwidzyn pokonał Gwardię Opole w pierwszym meczu ćwierćfinałowym rundy finałowej PGNiG Superligi mężczyzn. Spotkanie odbyło się w Hali Okrąglak w Opolu.

Szczypiorniści MMTS – u Kwidzyń pewnie awansowali do rundy finałowej PGNiG Superligi mężczyzn. W grupie granatowej ustąpili miejsca jedynie zawodnikom z Kielc, a udało im się wyprzedzić takie zespoły jak: Wybrzeże Gdańsk, czy Chrobry Głogów. Opolanie zaś w grupie pomarańczowej musieli walczyć do końca o awans. Wyprzedzili jednym punktem NMC Górnik Zabrze i bezpośrednio z 3 miejsca awansowali do fazy finałowej.

Oba zespoły wyszły na parkiet bardzo zdeterminowane i pewne siebie, ale z szacunkiem dla drugiej drużyny. Mecz lepiej zaczął się dla gości, którzy zyskali kilka bramek przewagi. Pewnie prowadzili grę, nie pozwalając rywalom na rozwinięcie skrzydeł. W 19 minucie przewaga kwidzynian sięgała już 7 bramek. Do szatni oba zespoły schodziły przy pewnym prowadzeniu gości 13 – 8.

Po zmianie stron gra obu zespołów nie zmieniła się. Szczypiorniści z Kwidzyna prowadzili grę nie dając dogonić się drużynie miejscowej. Po kwadransie gry II połowy goście mięli przewagę 4 bramek i pewnie zmierzali po zwycięstwo w pierwszym meczu ćwierćfinałowym. Ostatecznie szczypiorniści MMTS – u Kwidzyn zwyciężyli różnicą 5 oczek i przed drugim meczem są w komfortowej sytuacji.

Rewanż odbędzie się 25 kwietnia w Hali Widowiskowo – Sportowej w Kwidzyniu. Stawką będzie awans do półfinału PGNiG Superligi mężczyzn i walka ze zwycięzcą dwumeczu NMC Górnik Zabrze – Vive Tauron Kielce.

KPR Gwardia Opole – MMTS Kwidzyn 24 – 29 (8 – 13)

KPR Gwardia Opole: Malcher, Zembrzycki, Zając – Adamski, Siwak, Łangowski, Bąk, Tarcijonas, Mokrzki, Stańko, Jankowski, Zadura, Morawski, Przybysz
TRENER: Rafał Kuptel

MMTS Kwidzyn: Szczecina, Genda, Krieger, Szpnera, Klinger, Szczepański, Rosiak, Nogowski, Kiepulski, Seroka, Ossowski, Potoczny, Janikowski, Pilitowski
TRENER: Patryk Rombel