PGNiG Superliga mężczyzn: zwycięstwo Orlen Wisły Płock w pierwszym meczu półfinałowym

14 maj 2017, 14:45

Orlen Wisła Płock pokonała Azoty Puławy w pierwszym meczu półfinałowym PGNiG Superligi. Spotkanie odbyło się w puławskiej Hali MOSiR.

Oba zespoły w rundzie ćwierćfinałowej zaprezentowały się bardzo dobrze. Gospodarze w pokonanym polu zostawili Wybrzeże Gdańsk, zaś Nafciarze zdeklasowali Chrobrego Głogów. Puławianie, jak i płocczanie byli faworytami dwumeczów i nie zawiedli swoich kibiców.

Na pierwszy mecz półfinałowy oba zespoły wyszły bardzo skoncentrowane, z szacunkiem dla drugiego zespołu. Szczypiorniści Wisły Płock byli zdecydowanymi faworytami, ale piłkarze Azotów Puławy nie mieli zamiaru poddawać się na starcie. Mecz lepiej rozpoczęli piłkarze z Puław, którzy po 5 minutach prowadzili 4 – 2. Goście bardzo szybko doprowadzili do wyrównania i od tamtego momentu pewnie prowadzili grę. W 17 minucie przewaga gości sięgnęła 4 bramek. Do szatni oba zespoły schodziły jednak przy skromnym prowadzeniu Nafciarzy 16 – 14.

Po zmianie stron widowisko, jakie stworzyły oba zespoły nie zmieniło się. Gracze z Płocka pewnie prowadzili grę i trzymali gospodarzy na dystans kilku oczek. Ambitni puławianie kwadrans przed końcem tracili 4 bramki. Szczypiorniści Wisły Płock niezagrożenie czekali na ostatnią syrenę. Ostatecznie gospodarze ulegli Nafciarzom 26 – 29. Rewanż odbędzie się 17 maja w płockiej Orlen Arenie. Płocczanie po wyjazdowym zwycięstwie zbliżyli się do finału. Jeżeli nie roztrwonią przewagi, jaką zyskali w Puławach zmierzą się ze zwycięzcami dwumeczu Vive Tauron Kielce – MMTS Kwidzyn.

Azoty Puławy – Orlen Wisła Płock 26 – 29 (14 – 16)

KS Azoty-Puławy: Bogdanow, Koszowy – Petrovský, Kuchczyński, Orzechowski, Łyżwa, Kubisztal, Skrabania, Przybylski, Grzelak, Masłowski, Kowalczyk, Krajewski, B. Jurecki, Prce, Sobol.

Orlen Wisła Płock: Corrales, Morawski – Daszek, Duarte, Kwiatkowski, Racotea, Wiśniewski, Piechowski, Ghionea, Rocha, Tarabochia, M. Gębala, Pusica, Mihić, Żytnikow, Toledo.