PGNiG Superliga: Pogoń Baltica Szczecin górą w meczu na szczycie

16 lis 2016, 19:06

W meczu kończącym 10 kolejkę spotkań PGNiG Superligi piłkarek ręcznych Pogoń Baltica Szczecin pokonała we własnej hali Vistal Gdynia 24:19. Mecz między wicemistrzem i brązowym medalistą Mistrzostw Polski był szlagierowym pojedynkiem tej kolejki.

Druzyna Vistalu Gdynia nie doznała jeszcze w tym sezonie porażki i do szczecińskiej Azoty Areny przyjechała po dziesiąte zwycięstwo. Dzisiejsze zwycięstwo jest dziewiątym w tym sezonie drużyny ze Szczecina.

Pierwsza połowa środowej rywalizacji przebiegła pod dyktando drużyny przyjezdnej. Dobra gra w obronie oraz efektywność w ataku sprawiła, ze “siódemka” dowodzona przez trenera Pawla Telewskiego schodziła na przerwe z prowadzeniem 12:9. W drugiej połowie gospodynie wspierane dopingiem zgromadzonych w Azoty Arenie kibiców próbowały zmniejszyć odniesione w pierwszej części spotkania straty. I po blisko kwadransie rywalizacji w drugiej połowie spotkania, na tablicy wyników widniał remis 16:16. Przez kolejne kilka minut trwała wymiana ciosów – gol za gol. Drugi kwadrans drugiej odsłony meczu to koncert gry gospodyń. Szczypiornistki Pogoni Batlici Szczecin skuteczną gre w obronie wsparły efektywnościa w ataku, co sprawiło, że po godzinie gry mecz zakończył się wynikiem 24:19.

Dzisiejsza porazka jest pierwszą druzyny Vistalu Gdynia w tym sezonie. Mimo nie zdobycia dzis kompletu punktow drużyna z Gdyni utrzyma fotel lidera. Komplet punktów zdobyty przez gospodynie pozwoli im awansowac na pozycje wiceliderek PGNiG Ekstraligi piłkarek ręcznych.

Pogoń Baltica Szczecin – Vistal Gdynia 24:19 (9:12)