PGNiG Superliga: Szalony mecz w Piotrkowie. Gospodynie napsuły krwi faworytkom

5 lis 2016, 19:08

W 9. kolejce żeńskiej PGNiG Superligi, MKS Piotrcovia podejmowała Zagłębie Lubin na własnym parkiecie. Gospodynie były bliskie sensacyjnego zwycięstwa, ale bardziej doświadczone piłkarki Zagłębia wyrwały rywalkom dwa punkty.

Od początku spotkania podopieczne Bożeny Karkut udowadniały swoją przewagę. Dwie bramki rzucone przez Karolinę Semeniuk pozwoliły wyjść Zagłębiu na prowadzenie (3:5). Skutecznie dwukrotnie odpowiadała Anna Szafnicka, ale strata gospodyń wzrosła po rzucie Żany Marić (4:8). Po kolejnej bramce serbskiej zawodniczki lubinianki objęły najwyższe prowadzenie (6:11).

W ostatnich dziesięciu minutach pierwszej połowy piłkarki Piotrkowii częściej znajdowały drogę do bramki Moniki Wąż, dzięki czemu w niewielkim stopniu zniwelowały stratę do Zagłębia. Główna w tym zasługa najskuteczniejszej rzucającej z Piotrkowa, Aleksandry Kucharskiej (13:17).

Pierwsza połowa nie wyglądała żle, za to w drugiej odsłonie postawa podopiecznych Rafała Przybylskiego przeszła najśmielsze oczekiwania. Dzięki twardej postawie w obronie zniwelowały stratę do dwóch bramek. W 40 minucie stało się to za sprawą celnego rzutu Moniki Kopertowskiej (18:20), natomiast trzy minuty później Paulina Cieślak zdobyła kontaktową bramkę (20:21). Na czternaście minut przed końcem Aleksandra Kucharska doprowadziła do wyrównania (22:22), co wprowadziło niepokój w szeregach gości.

Przez kolejne dziesięć minut zawodniczki grały “bramka za bramkę” (24:24), a w 55 minucie Szafnicka wyprowadziła swój zespół na pierwsze prowadzenie od 54 minut (25:24). Trener Bożena Karkut wzięła czas i przechytrzyła rywalki, bowiem chwilę później Jovana Milojević rzutem z koła wyrównała (25:25). Wtedy o czas poprosił trener Przybylski, po którym prowadzenie gospodyniom zapewniła ponownie Szafnicka (26:25). Niestety chwilę później zawodniczka ta otrzymała brzemienne w skutkach wykluczenie. Doświadczone lubinanki wykorzystały swoją szansę, najpierw wyrównały po rzucie Semeniuk, później rzut karny w ostatniej minucie wykorzystała Żana Marić (26:27). Drużyna z Piotrkowa napsuła krwi rywalkom i była bliska odniesienia spektakularnego zwycięstwa z wyżej notowanym ekipą.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – Metraco Zagłębie Lubin 26:27 (13:17).

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka – Sobińska, Kucharska 6, Cieślak 1, Kopertowska 5, Szafnicka 8, Ivanović 3, Vladislava Belmas 3, Despodovska, Klonowska.
Trener: Rafał Przybylski

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Załęzna, Grzyb 1, Mączka 1, Semeniuk 4, Trawczyńska 1, Buklarewicz 2, Wiertelak 1, Marić 8/4, Jochymek 4/3, Viktoria Belmas 1, Milojević 4.
Trener: Bożena Karkut