Pięciosetowy bój nie dla gospodarzy!

6 sty 2018, 19:23

Kolejne spotkanie przy własnej publiczności rozegrali siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała. Przeciwnikiem gospodarzy był Jastrzębski Węgiel, który obecnie zajmuje szóste miejsce w tabeli rozgrywek PlusLigi. Gospodarze byli bardzo blisko zwycięstwa, ale w tie-breaku lepsi okazali się być przyjezdni.

Początek meczu nie rozpoczął się po myśli jastrzębian (3:0). Trener Jastrzębskiego Węgla natychmiast poprosił o czas dla swojej drużyny, jednak nie przyniósł on dużej poprawy w grze. Bielszczanie powiększali swoją przewagę wykorzystując słabości przeciwników i prowadzili już 11:6. W dalszej części pierwszego seta gospodarze nie dali chwili wytchnienia rywalowi. Tablica wyników pokazała rezultat 19:14. Ostatecznie partię wygrali pewnie grający bielszczanie (25:19).

Kolejnego seta rozpoczęliśmy remisem (3:3), jednak bardzo szybko na prowadzenie wyszli podopieczni trenera Marka Lebedewa (13:10). Odsłona zbliżała się do końca, a bielszczanie nie byli w stanie dogonić rywala z Jastrzębia-Zdroju (16:19). Seta wygrali jastrzębianie (25:19) i wyrównali wynik spotkania na 1:1.

Od początku trzeciej partii spotkania mogliśmy zobaczyć zaciętą grę obu zespołów (2:2, 4:4). Bardzo szybko bielszczanie wyszli na prowadzenie (12:7). Po przerwie na życzenie trenera drużyny gospodarzy jastrzębianie zyskali jednopunktową przewagę (18:17). Bielszczanie szybko odzyskali prowadzenie w tej partii i wygrali 25:21.

Po przerwie jastrzębianie zdecydowanie lepiej weszli w kolejną odsłonę meczu (5:4). Walka punkt za punkt toczyła się do wyniku 10:9, następnie jastrzębianie zyskali trzypunktowa przewagę nad gospodarzami (20:17). Przyjezdni do końca seta utrzymali swoją przewagę i tym samym doprowadzili do tie-breaka (25:23).

Początek piątego seta to popis gry siatkarzy Jastrzębskiego Węgla (3:0). Bielszczanie w pogoni za rywalem odrobili dwa oczka (4:6). W drugiej połowie partii jastrzębianie powiększali swoją przewagę nad miejscową drużyną (9:4). Set zakończył się wynikiem 15:8 na korzyść drużyny Marka Lebedewa.

BBTS Bielsko-Biała – Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:19, 19:25, 25:21, 23:25, 8:15)

BBTS Bielsko-Biała: Peacock, Janeczek, Cedzyński, Bucki, Łukasik, Gaca, Czauderna, Kirkun, Siek, Macionczyk, Tarasow

Jastrzębski Węgiel: Kosok, Muzaj, Lushtaku, Kampa, De Rocco, Oliva, Sobala, Strzeżek, Popiwczak, Quiroga, Strzeżek