Pięciosetowy bój w Pile

10 gru 2016, 21:10

W bieżącej, 10. kolejce ORLEN Ligi PTPS Piła podejmował Tauron MKS Dąbrowę Górniczą. Mimo tego, że gospodynie prowadziły w spotkaniu 2:1, nie udało im się wygrać. Dąbrowianki doprowadziły do tie-breaka i zwyciężyły w nim

Pierwszy set był bardzo wyrównany, żadna z drużyn nie mogła wyjść na prowadzenie. Gra była bardzo zacięta do stanu 14:14. Później przyjezdnym udało się uzyskać trzy punkty przewagi (14:17), których nie oddały już do końca seta. Skuteczne Regan Scott i Helena Horka doprowadziły dąbrowianki do wygranej w secie (19:25).

Druga partia minęła pod całkowitym prowadzeniem miejscowych zawodniczek (9:7). Zawodniczki Tauronu popełniały coraz więcej błędów własnych, co pozwoliło pilankom powiększyć przewagę (18:15). ośmielone swoją dobrą grą gospodynie wygrały seta 25:22.

Kolejny set miał bardzo podobny przebieg. Pilanki utrzymywały wyrobioną na początku seta kilkupunktową przewagę i grały bardzo swobodnie (11:9). Dąbrowianki miały ogromne problemy z wyprowadzeniem kontrataków, ich gra w ofensywie praktycznie nie istniała. Zupełnym przeciwieństwem była gra gospodyń (17:11). Spokojnie wygrały trzeciego seta (25:20).

Rozdrażnione dąbrowianki pewnie i agresywnie rozpoczęły czwartego seta (4:7). Gospodynie nie były w stanie poradzić sobie z atakami Horki, bardzo dobrze wspierały ją Scott i Paszek (12:19). Zawodniczki PPTS-u były bezradne, musiały uznać wyższość rywalek (19:25). Muszynianki doprowadziły do tie-breaka.

Przyjezdne rozpoczęły piątego seta w pięknym stylu, już na początku zdobywając pewna przewagę punktową (1:6). Zespół Tauronu MKS z każą akcją przybliżał się do wygranej (4:10). Pilanki starały się dogonić wynik jednak ostatecznie poległy 11:15.

PTPS Piła – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 2:3 (19:25, 25:22, 25:20, 19:25, 11:15)

MVP: Helena Horka

PTPS Piła: Kwiatkowska, Austin, Ogoms, Babicz, Dumancić, Szubert, Markiewicz, Urban, Stencel, Piśla, Baran, Kucharska.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza: Castiglione, Ganszczyk, Horka, Scott, Dziękiewicz, Paszek, Lemańczyk, Weiss, Miros, Kaliszuk