Pięciosetowy pojedynek w Toruniu

9 sty 2017, 20:19

W rundzie rewanżowej zespół Giacomini Budowlani Toruń podejmował u siebie BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała. W rundzie zasadniczej to torunianki wygrały spotkanie 3:1. W dzisiejszym spotkaniu to również one były górą, jednak po bardziej zaciętym spotkaniu wygrały 3:2.

Z początku pierwszej partii torunianki przejęły inicjatywę w spotkaniu (7:3). Jednak już za chwilę na tablicy widniał remis (9:9). Od stanu 13:11 pięć kolejnych punktów zapisało się na koncie gości (13:16). As serwisowy Wójcik (17:20). Piłka setowa dla przyjezdnych (20:24). Punktowy atak Muchy zakończył pierwszą partię (20:25).

Na początku drugiej partii bielszczanki wyszły na prowadzenie 2:6. Torunianki zbliżyły się na punkt (6:7) i doprowadziły do remisu 7:7. Po raz kolejny na prowadzenie wysunęły się przyjezdne (8:11). Broni nie złożyły gospodynie po raz kolejny doprowadzając do remisu (12:12), zarazem wychodząc na prowadzenie 19:14. Dzięki dobrym zagrywkom ze strony przyjezdnych zbliżyły się na punkt (20:19). Piłka setowa dla gospodyń spotkania (24:21). Budowlane doprowadziły do remisu w całym spotkaniu (25:21).

Po 10-minutowej przerwie zawodniczki powróciły do gry. Na prowadzenie wyszły przyjezdne (3:5), ale już za chwilę tyle samo punktów przewagi zdobyły gospodynie (7:5). Utrzymywały skromną przewagę (16:13). Zmierzały do zakończenia seta na swoją korzyść (19:16). ostatecznie zwyciężyły do 17.

W czwartej odsłonie na początku przyjezdne wyszły na prowadzenie 1:4. Torunianki zbliżyły się na punkt (8:9). Po ataku Muchy wynik wynosił 13:17. Ich przewaga utrzymywała się w dalszej części (17:20). Piłka meczowa dla przyjezdnych (21:24). As serwisowy Trojan zakończył czwartą partię (21:25).

W tie-breaku torunianki wyszły na dwupunktowe prowadzenie (5:3). Przyjezdne zbliżyły się na punkt (6:5). Końcówka zapowiadała się emocjonująco (11:11). Nagle dwie akcje padły łupem budowlanych (13:11). Ostatecznie całe spotkanie wygrały do 12.

Giacomini Budowlani Toruń – BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała (20:25, 25:21, 25:17, 21:25, 15:12)

MVP: Rebeca Pavan

Giacomomini Budowlani Toruń: Paulava, Wójcik, Pavan, Lewandowska, Polak, Ryznar, Franchi, Wojcieska, Gancarz, Jasińska, Bimkiewicz, Janik, Nowak
BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała: Staniucha-Szczurek, Gryka, Mikyskowa, Moskwa, Mucha, Trojan, Wojtowicz, Perlińska, Wańczyk, Skrzypkowska, Pasznik, Brzezińska, Wilczek