Pierwsza wygrana Piotrcovii Piotrków Trybunalski w tym sezonie

28 paź 2016, 18:58

W ósmej kolejce Superligi kobiet KPR Gminy Kobierzyce podjął na własnym boisku, zajmującą aktualnie ostatnie miejsce w tabeli generalnej, MKS Piotrcovię Piotrków Trybunalski. Faworytem byli gospodarze, ale na początku starcia to przyjezdne dominowały. Druga połowa była bardziej wyrównana, lecz ostatecznie swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odniósł MKS Piotrcovia.

Początek spotkania był wyrównany, ale to przyjezdnym udało się zdobyć niewielką przewagę (2:4). Miejscowe nie potrafiły zdobyć żadnego trafienia przez kolejne pięć minut, lecz finalnie złą passę przełamała Mączka. To jednak było za mało i Piotrcovia stopniowo się oddalała (3:8). Zawodniczki z Piotrkowa Trybunalskiego dominowały na boisku, a gospodynie popełniały sporo błędów. Dodatkowo w ekipie gości znakomicie spisywała się ich bramkarka, Sarnecka. W ostatnich minutach pierwszej połowy gra się wyrównała, ale to Piotrcovia schodziła z sześcioma bramkami przewagi (7:13).

Druga połowa również nie zaczęła się pomyślnie dla gospodyń, które trzykrotnie pudłowały. Jednak ich złą grę przełamała Linkowska i kolejne bramki padły na konto Kobierzyc (10:16). W 38. minucie przerwę wykorzystał trener przyjezdnych, a tuż po niej trafiła Ivanović. Jednak częściej rzucały miejscowe i różnica zmniejszyła się do czterech “oczek”. Tymczasem mocno sfaulowana została Mączka i była zmuszona opuścić parkiet (13:16). Niemoc Piotrcovii trwała nadal, ale została w końcu przełamana przez Dronizowską. Po tej bramce przyjezdne ponownie przejęły stery w tym meczu – rzuciły Despodovska i Ivanović. Końcówka była emocjonująca – siedem trafień z rzędu zdobyły gospodynie i przez ostatnie pół minuty gra toczyła się w kontakcie. Piotrcovia udało się jednak zdobyć bramkę i ostatecznie wygrać całe spotkanie (24:26).

KPR Gminy Kobierzyce – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 24:26 (7:13)

KPR Gminy Kobierzyce: Słota, Olejnik, Demiańczuk – Skalska, Mączka, Wesołowska, Łuczkowska, Kaźmierska, Łyszczyk, Szymańska, Bartkowska, Linkowska, Wojda

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Sarnecka, Opelt – Klonowska, Ivavović, Kucharska, Osuch, Kopertowska, Marszałek, Szafnicka, Belmas, Despodovska, Pesel, Matyja, Sobińska, Cieślak, Jałoszewska, Dronzikowska