Piotr Kantor z wyróżnieniem od FIVB!

22 paź 2016, 13:59

Piotr Kantor po raz pierwszy w swojej zawodowej karierze został nagrodzony przez FIVB. Został uznany za zawodnika, który dokonał największych postępów w sezonie. Oficjalnie mówiąc, został uznany jako Most Improve Player cyklu World Tour 2016.

Pochodzący z Sosnowca siatkarz tworzy parę z Bartoszem Łosiakiem. Tegoroczny sezon był dla nich bardzo udany. Zadebiutowali na Igrzyskach Olimpijskich. Czterokrotnie stawali na podium zawodów. W Rio de Janeiro wygrali cały turniej, natomiast w Moskwie, Doha, Kisze, zajmowali 3. miejsce. Te występy pozwoliły im na zajęcie 3. miejsca w klasyfikacji generalnej.

Piotr Kantor to nie jedyny polski siatkarz odznaczony takim mianem. Pięć lat temu inny Polak, Mariusz Prudel, również został uznany za zawodnika, który poczynił największe postępy w sezonie.