PK w Engelbergu: Fatalne występy polskich skoczków

Aktualizacja: 28 gru 2016, 16:52
28 gru 2016, 15:50

Bardzo dalekie lokaty zajęli polscy skoczkowie w konkursach Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w szwajcarskim Engelbergu. Jedynie Krzysztof Biegun zakwalifikował się do drugiej serii podczas pierwszego konkursu.

W konkursie wtorkowym zwycięstwo odniósł Norweg Halvor Egner Granerud, który wyprzedził swojego rodaka Joakima Aune oraz Słoweńca Aljaza Osterca. Najlepszym z Polaków był Krzysztof Biegun, który zajął 23. miejsce.

Oprócz Bieguna, żaden z Polaków nie zdołał zakwalifikować się do drugiej serii. Najbliżej był Jakub Wolny, który zajął 32. pozycję. Na 42. miejscu zawody ukończył Aleksander Zniszczoł, 49. był Krzysztof Miętus, a 51. Paweł Wąsek.

W środowej rywalizacji zwyciężył Austriak Daniel Huber. Tuż za jego plecami uplasowali się w Engelbergu ponownie Osterc oraz Aune, którzy w porównaniu do pierwszego konkursu zamienili się miejscami na podium.

Tym razem ani jednemu z polskich skoczków nie udało się zakwalifikować do drugiej serii. Aleksander Zniszczoł był na 36. miejscu, a tuż za nim uplasował się Krzysztof Biegun. Jeszcze dalej zostali sklasyfikowany Paweł Wąsek (46. miejsce), Jakub Wolny (47. miejsce) oraz Krzysztof Miętus (49. miejsce).

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego zaplanowano 7 i 8 stycznia w niemieckim Titisee-Neustadt. Tymczasem już 29 grudnia rozpocznie się Turniej Czterech Skoczni, kiedy najlepsi skoczkowie świata powalczą w kwalifikacjach.