Planowa wygrana z Finkami. Jest awans na ME!

1 cze 2016, 18:41

W meczu kwalifikacyjnym do ME Szwecja 2016 reprezentacja Polski mierzyła się w Vantaa z Finlandią. W prawie pustej hali nasza drużyna nie miała problemów z pokonaniem niżej notowanych rywalek 33 do 11.

Przy wygranej Węgier ze Słowacją 32:23 (15:12) Polska już dzisiaj awansuje do ME Szwecja 2016! Brawo!

Pierwsza połowa rozpoczęła się od skutecznej gry naszej drużyny i prowadzenia w 7. minucie 4 do 0. Swoją pierwszą bramkę w meczu Finki zdobyły w 7 minucie a po akcjach Karoliny Kudłacz-Gloc i Karoliny Siódmiak było już 6 do 1. Kolejne minuty nadal należały do Polek, które od początku dominowały i nie zwalniały tempa. W 19. minucie po ładnej akcji Karoliny Siódmiak i Katarzyny Pasternak prowadziliśmy już 12 do 2.

Rywalki nie stawiały zbyt dużego oporu naszej ekipie. Przy dobrej grze w obronie i ataku oraz błędach Finek nasze reprezentantki mogły tylko powiększyć przewagę. Do przerwy prowadzenie Polski wzrosło do czternastu bramek.

Gospodynie dobrze rozpoczęły drugą część spotkania i już po dziewięciu minutach rzuciły nam sześć bramek. W 40. minucie po akcji Katarzyny Kołodziejskiej było już 21 do 9 dla nas. Po trzech skutecznych akcjach i bez odpowiedzi gospodyń mogliśmy sobie “dopisać” do wyniku kolejne bramki (9:24).

Po kilkunastu minutach drugiej części Polki ponownie złapały rytm i m.in. po akcjach Patrycji Królikowskiej, Siódmiak, Kudłacz-Gloc i Pasternak prowadzenie wzrosło do dwudziestu bramek! Na trzy minuty przed końcem było już 31 do 11 dla Polski. Do końca obraz gry się nie zmienił i nasza drużyna mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Finlandia – Polska 11:33 (3:17)

Finlandia: Back, Koskinen – Genberg, Hagman, Hilli, A. Ross, C. Ross, Narakka, Hagman, Harri, Holopainen, Jukola, Kulju, S. Jantti, I. Jantti, Lillqvist, Lindholm, Lonnborg

Polska: Kordowiecka, Płaczek, Wysokińska – Achruk, Galińska, Kudłacz-Gloc, Siódmiak, Zimny, Zych, Grzyb, Kołodziejska, Królikowska, Pasternak, Drabik, Stachowska, Szarawaga