PLK: Anwil pokonuje ambitny Start

25 lis 2016, 20:03

W piątkowy wieczór TBV Start Lublin podejmował Anwil Włocławek. Gospodarze liczyli na pierwsze zwycięstwo w sezonie 2016/2017. Do tej pory legitymowali się bilansem 0-7.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana. Walka toczyła się kosz za kosz jednak to Anwil był na prowadzeniu. Pod koniec kwarty Anwil odskoczył na 9 punktów i wydawało się, że będzie powiększał swoją przewagę, lublinianie jednak zdobyli 7 punktów z rzędu i po 1. kwarcie przegrywali tylko 18:20.

W drugiej części meczu obraz gry niewiele się zmienił. Mecz był twardy i oba zespoły grały przyjemnie dla oka. Anwil miał ułatwione zadanie, gdyż po zaledwie 2 minutach gry gracze gospodarzy mieli 5 przewinień na koncie. Włocławianie nie potrafili tego jednak wykorzystać i skrzętnie skorzystali z tego gracze TBV Startu, którzy wyszli na prowadzenie 33:31. 2 punktów zaliczki nie oddali do przerwy i po 20 minutach gry prowadzili 39:37.

Drugą połowę meczu od celnej trójki zaczęli gospodarze. Szybko odpowiedział na to Haws, który był świetny w tej kwarcie. Dzięki jego 9 punktom Anwil nie pozwolił odskoczyć gospodarzom. Dzięki konsekwentnej grze gości pod koniec kwarty wyszli oni na prowadzenie i przed ostatnią kwartą prowadzili 58:53.

W ostatniej kwarcie Anwil kontynuował swoją dobrą grę i powiększył swoją przewagę nawet do 7 punktów, ale ambitny Start nie zamierzał się poddawać. Po kilku nieudanych akcjach Anwilu na 4 minuty przed końcem Start przegrywał tylko 64:65. Końcówka meczu byłą strasznie nerwowa. Start po akcji 2+1 Petersona wyszedł nawet na prowadzenie 69:67! Dwie kolejne akcje Anwilu jednak dawały prowadzenie 71:69 na 40 sekund przed końcem meczu. Ostatnia akcja Startu zakończyła się niepowodzeniem i Anwil Włocławek zwyciężył 71:69.

Najlepszym graczem meczu został Paweł Leończyk, który zdobył 16 punktów. 10 punktów i 12 zbiórek dołożył Josip Sobin. Po drugiej stronie dobry mecz zaliczył Brandon Peterson, który zanotował 18 punktów i 11 zbiórek.

TBV Start Lublin – Anwil Włocławek 69:71 (18:20, 21:17, 14:21, 16:13)

TBV Start: Peterson 18, Małecki 3, Wiggins 15, Kowalski 0, Jankowski 3, Ciechociński 0, Balmazović 9, Trojan 4, Dłoniak 11, Kellogg 6

Anwil: McCray 7, Haws 9, Jaramaz 7, Skibniewski 10, Chyliński 7, Łączyński 0, Dmitriew 5, Sobin 10, Leończyk 16, Młynarski 0