PLK: Beniaminek lepszy od Trefla

25 mar 2017, 19:45

W sobotni wieczór podopieczni trenera Michała Barana podejmowali zespół z Sopotu. Zawodnicy Trefla boleśnie przegrali na Podkarpaciu, 73:75.

Początek spotkania był dość wyrównany, a po czterech minutach na tablicy widniał wynik, 6:6. Po celnej trójce Markovića wydawało się, że goście zaczną przyśpieszać, jednak celny rzut z dystansu w wykonaniu Wallace’a znów doprowadził do remisu. W tym momencie lepszy moment zaliczyli przyjezdni, ale krośnianie świetnie opanowali sytuację na boisku. Duża w tym zasługa Maddox’a. W samej końcówce tej ćwiartki, pierwsze punkty w meczu zdobył natomiast Hajric, a wynik to 20:18 dla Trefla.

Pierwsze minuty drugiej kwarty to lepsza postawa podopiecznych trenera Zorana Martića. Sopocianie trafili dwie trójki z rzędu i prowadzili, 26:18. Beniaminek nie zamierzał jednak odpuszczać, a po celnych rzutach Hajrica i Bręka wciąż znajdował się w grze. Trefl dobrze radził sobie zwłaszcza w rzutach zza linii 6.75 metra i schodził do szatni prowadząc, 40:30.

Po zmianie stron krośnianie rzucili się do walki, a po celnej trójce Wyki przegrywali już tylko, 40:43. Przyjezdni kontrolowali jednak sytuację na boisku i nie pozwolili gospodarzom na zdobycie solidnej zaliczki punktowej. Ostatecznie Trefl prowadził przed decydującą odsłoną, 59:48.

Czwartą kwartę celną trójką otworzył Karolak. W ekipie miejscowych dobrze dysponowany był jednak Maddox, po którego punktach Krosno przegrywało 10 punktami. Na siedem minut przed końcem głównie za sprawą świetnej postawy: Wyki, Maddox’a i Wallace’a na tablicy widniał remis, 64:64. Trener Martić zarządził przerwę, po której gra zaczęła toczyć się punkt za punkt. Na minutę przed końcem na tablicy widniał wynik, 71:70 dla Trefla, a w hali zaczęło pachnieć dogrywką. Ostatecznie dodatkowe pięć minut nie było potrzebne, a zwycięstwo padło łupem miejscowych.

Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Wallace (17 pkt), zaś najlepszym graczem wśród gości był Ireland (16 pkt).

Miasto Szkła Krosno – Trefl Sopot 75:73 (18:20, 12:20, 18:19, 27:14)

Miasto Szkła Krosno: Woolridge 2, Wallace 17, Maddox 16, Pita 4, Oczkowicz 2, Wyka 11, Dłuski 14, Rduch 0, Bręk 5, Hajric 4

Trefl Sopot: Ireland 16, Marković 13, Laser 6, Śmigielski 10, Stefański 2, Karolak 6, Kolenda 4, Mielczarek 8, Dylewicz 8, Kulka 0,