PLK: Po fantastycznej czwartej kwarcie, derby Trójmiasta dla Sopotu!

6 sty 2017, 20:49

Po fantastycznej grze w ostatniej kwarcie drużyna z Sopotu odniosła dziś zwycięstwo w derbach Trójmiasta, pokonując drużynę Asseco Gdynia 96:66. Drużynę z Sopotu do zwycięstwa poprowadził świetnie dysponowany Anthony Ireland.

Pierwsza kwarta była dość zacięta i własnie takiego widowiska oczekiwała publiczność, która w komplecie wypełniła dziś hale w Sopocie. Od początku spotkania widać było, że w świetnej dyspozycji jest Ireland, który już w pierwszej kwarcie zdążył zdobyć 12 punktów. Jednak to nie wystarczyło by prowadzić po pierwszej ćwiartce, która zakończyła się wynikiem 19:21.

W drugiej kwarcie znacznie lepiej zagrali gospodarze, którzy powoli zaczęli uciekać swoim rywalom. Jednak spora w tym zasługa drużyny z Gdyni. Goście w drugiej ćwiartce grali bardzo chaotycznie co przekładało się na spadek skuteczności. Przewaga Sopotu przed drugą połową wynosiła 10 oczek.

W trzeciej kwarcie drużynie z Sopotu długo udawało się utrzymywać bezpieczną przewagę. Jednak goście nie dali za wygraną i w końcówce kwarty zdołali zmniejszyć stratę. Duża w tym zasługa Szubargi, który w końcówce popisał się dwoma celnymi rzutami za trzy punkty. Strata do drużyny gospodarzy przed decydującą kwartą wynosiła zaledwie dwa punkty, co zapowiadało spore emocje w derbach Trójmiasta.

Jednak jak się okazało tych emocji zabrakło. Czwartą kwartę Trefl otworzył serią 10:0 i mecz się praktycznie skończył. Podopieczni Przemysława Frasunkiewicza pogubili się całkowicie. Goście grali kompletnie bez pomysłu, natomiast gospodarze grali jak natchnieni. Niemalże każda akcja kończyła się punktami dla drużyny z Sopotu. Taki przebieg ostatniej ćwiartki był efektem tak wysokiego zwycięstwa gospodarzy.

Fenomenalne spotkanie rozegrał Ireland. Amerykanin zdobył dziś dla swojej drużyny 31 punktów. Trafiając 10 z 14 rzutów z gry (9/9 za 2) i wszystkie 10 rzutów wolnych. Do tego dołożył jeszcze 6 asyst, 4 zbiórki i dwa przechwyty. W drużynie przegranej najlepsi byli Szubarga i Matczak. Obaj zdobyli po 19 punktów.

Trefl Sopot – Asseco Gdynia 96:66 (19:21, 24:13, 19:26, 34:6)

Trefl: Anthony Ireland 31, Jakub Karolak 18, Nikola Marković 15 (10 zb), Artur Mielczarek 15, Marcin Stefański 6, Piotr Śmigielski 3, Michał Kolenda 3, Tyler Laser 3, Filip Dylewicz 1, Bartosz Majewski 0, Jakub Motylewski 0

Asseco: Krzysztof Szubarga 19, Filip Matczak 19, Piotr Szczotka 10, Marcel Ponitka 7, Filip Put 5, Wojciech Czerlonko 4, Roman Szymański 2, Przemysław Żołnierewicz 0, Łukasz Frąckiewicz 0, Mariusz Konopatzki 0, Bartosz Jankowski 0, Karol Kamiński 0