PLK: Hit kolejki dla Anwilu!

19 lis 2017, 17:39

Anwil Włocławek, który jest na fali wznoszącej podejmował zespół BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. Mimo, prawie 20-punktowej przewagi do przerwy gospodarze, goście jeszcze w IV kwarcie wyszli na prowadzenie. Był to mecz wielkich emocji!

W pierwszych minutach prowadzono swoistą wymianę ciosów. Dobry fragment meczu rozgrywał Kostrzewski po stronie gości oraz Almeida – reprezentant gospodarzy. Pod koniec kwarty Anwil nieznacznie przyspieszył dzięki czemu po pierwszej kwarcie włocławianie prowadzili 27:19.

Druga kwarta zaczęła się od szybkiej budowy przewagi Anwilu. Po zaledwie 5 minutach gospodarze mieli już 15 oczek przewagi. Po czasie wziętym przez Emila Rajkovića, Stal zaczęła grać bardziej intensywnie, co nie pozwoliło jednak na zniwelowanie strat. Po 20 minutach Anwil wygrywał 50:33.

Trzecia odsłona meczu zaczęła się od fenomenalnej gry Stali Ostrów. Szybka seria punktowa 11-0 pozwoliła zniwelować straty z 17 do zaledwie 6 punktów. Anwil odpowiadał jedynie pojedynczymi zrywami i akcjami. Za punktowania brał się jedynie Ivan Almeida. Ostrowianie byli w stanie zbliżyć się na zaledwie 3 punkty w tej kwarcie, lecz ostatecznie po 30 minutach Anwil wciąż prowadził 64:58.

Ostatnią część lepiej zaczęli gospodarze którzy już po 30 sekundach meczu wrócili do 11punktowej przewagi. Goście nie powiedzieli jednak ostatniego słowa. Gdy Anwil na 4 minuty przed końcem meczu prowadził różnicą 11 punktów nic nie wskazywało na większe emocje w końcówce. Tymczasem w tamtym fragmencie Ostrowianie zaliczyli serię 12-0 i prowadzili 72:71!. W końcówce lepsi okazali się gospodarze, mimo że, Richardson miał okazję na doprowadzenie do dogrywki. Jego rzut jednak zablokował fantastyczny Almeida. Lider tabeli PLK wygrał po raz 8 w tym sezonie.

Anwil Włocławek – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 78:76 (27:19, 23:14, 14:25, 14:18)

Anwil: Ivan Almeida 22, Jarosław Zyskowski 10, Michał Nowakowski 9, Kamil Łączyński 8, Jaylin Airington 8, Szymon Szewczyk 7, Paweł Leończyk 6, Ante Delas 6, Josip Sobin 2.

Stal: Aaron Johnson 25, D.J. Richardson 9, Jure Skifić 8, Adam Łapeta 7, Michał Chyliński 7, Szymon Łukasiak 6, Mateusz Kostrzewski 6, Tomasz Ochońko 5, Łukasz Majewski 3, Grzegorz Surmacz 0.