PLK: Horror w Hali Stulecia. Anwil wygrywa w ostatnich sekundach!

19 sty 2017, 20:24

W czwartkowy wieczór rozegrane zostało spotkanie pomiędzy zespołami sąsiadującymi ze sobą w tabeli. Trefl Sopot z bilansem 9-6 podejmował u siebie Anwil Włocławek z bilansem 10-6.

Lepiej w mecz weszli goście. Po dobrej grze po 5 minutach pierwszej kwarty prowadzili 13:4 ale wtedy gospodarze się obudzili. Dzięki serii 14:0 zniwelowali oni stratę a po pierwszej kwarcie prowadzili 20:17.

Druga kwarta była dość wyrównana. Mimo że, z początku Trefl minimalnie powiększył swoją przewagę to goście szybko doprowadzili do wyrównania. Ostatecznie Anwil wygrał tę kwartę dwoma punktami i po pierwszej połowie Trefl Sopot prowadził 44:43.

W drugiej połowie walka toczyła się kosz za kosz. Przestój Anwilu doprowadził jednak do dwóch z rzędu trójek gospodarzy, kolejno Irelanda oraz Dylewicza. Trefl wyszedł wtedy na prowadzenie 59:54. Do końca kwarty zespoły nie rzuciły zbyt wielu punktów i przed ostatnią ćwiartką gospodarze prowadzili 65:61.

Ostatnią kwartę celnym rzutem 3-punktowym otworzył Tyler Haws i Anwil tracił już tylko 1 punkt. Po jego 2 rzutach wolnych goście doprowadzili do remisu po 66. Chwilę później za 3 trafił Dmitriew i Anwil prowadził 69:66. Po niesamowitych rzutach Markovicia Trefl odzyskał prowadzenie 72:71, ale po celnej trójce Kamila Łączyńskiego Anwil ponownie prowadził 76:74. Po chwili jednak udana akcja Dylewicza znów wyprowadziła Trefl na prowadzenie 79:78. Na 16 sekund przed końcem meczu Trefl prowadził jednym punktem a Anwil mógł grać do końca. Na 5 sekund przed końcem Sobin był faulowany, nie trafił żadnego z rzutów wolnych ale dobitką popisał się Leończyk i Anwil prowadził 80:79! Prowadzenia już nie oddał i Anwil wygrał to ważne spotkanie.

Najlepszym statystycznie graczem meczu był fenomenalny Nikola Marković, który zdobył 27 punktów oraz zanotował 14 zbiórek. Najlepszym graczem gości był James Washington z 15 punktami. Na docenię zasługują również Paweł Leończyk, Kamil Łączyński oraz Filip Dylewicz.

Trefl Sopot – Anwil Włocławek 79:80 (20:17, 24:26, 21:18, 14:19)

Trefl: Ł. Kolenda 0, Ireland 14, Śmigielski 4, Marković 27(14zb.), Dylewicz 20, Karolak 7, Stefański 3, Kolenda 0, Laser 4, Mielczarek 0

Anwil: McCray 0, Haws 10, Jaramaz 7, Chyliński 2, Łączyński 10(9as.), Dmitriew 5, Sobin 7(8zb.), Washington 15, Leończyk 13(8zb.), Młynarski 11