PLK: Krośnianie rozstrzelali GTK

15 sty 2018, 12:00

Znakomita druga połowa i wysoka skuteczność zza łuku pozwoliły Miastu Szkła Krosno zwyciężyć w Gliwicach. Miejscowy GTK musiał uznać wyższość rywali, przegrywając 67:84 (22:18, 22:22, 11:21, 12:23). Najlepszym koszykarzem był zdobywca double-double JayVaughn Pinkston.

Mecz znakomicie zaczął JayVaughn Pinkston, który zdobył pierwsze 6 oczek drużyny, ale przy wyniku 2:8, krośnianie się zacieli, a GTK zaczęło rozwijać skrzydła. Wśród gospodarzy punkty zdobywali głównie Amerykanie. Po I kwarcie, w której GTK zdobyło 22 oczka, tylko trzy punkty były zdobyte przez Polaków. Zejście Pinkstona wstrzymało atak Krosna, a gliwiczanie rozkręcali się między innymi w rzutach dystansowych. Po trzech trójkach z rzędu oraz wykorzystanych rzutach osobistych (m.in. za faul techniczny odgwizdany Pinkstonowi) wyszli na dziesięciopunktowe prowadzenie. Ostatnie 3:30 minuty były jednak zdecydowanie lepsze w wykonaniu Miasta Szkła i koszykarze Kamila Piechuckiego schodzili na przerwę z czteropunktową stratą.

Końcówka II kwarty była tylko przedsmakiem tego, co krośnianie byli w stanie pokazać po przerwie. Przyjezdni narzucili swój styl gry, zagrali lepiej w obronie, co kompletnie wstrzymało atak GTK. Zbyt często pojawiały się rzuty z nieprzygotowanych pozycji, zmalała skuteczność (w pierwszej połowie wyniosła ona 45.2%, a w drugiej jedynie 29,4%). Ataki gości zaczynały natomiast nabierać rozpędu. Do JayVaughna Pinkstona w punktowaniu dołączyli Davis LejasmeiersPeter Alexis, czy też Krzysztof Jakóbczyk. Próby rotowania gliwiczan w defensywie kończyły się dużą ilością otwartych pozycji do rzutów zza łuku, czego krośnianie nie zamierzali zmarnować i trafili 11 z 21 prób zza łuku.

GTK Gliwice – Miasto Szkła Krosno 67:84 (22:18, 22:22, 11:21, 12:23)

GTK Gliwice: Hooker 17, Williams 15, Morgan 9, Skibniewski 5, Palyza 5, Radwański 4, Zmarlak 3 (8 zb), Piechowicz 3, Jędrzejewski 2, Ratajczak 2, Salamonik 2, Pieloch 0

Miasto Szkła Krosno: Pinkston 24 (12 zb), Alexis 13, Lejasmeiers 12 (5 ast), Jakóbczyk 11, Oczkowicz 9, Mustapić 9, Grochowski 3, Sroka 3, Pogoda 0, Musijowski 0

Wyniki pozostałych niedzielnych spotkań:

Rosa Radom – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 80:74 (16:23, 20:24, 23:12, 21:15)

Rosa Radom: Punter 20 (4 ast), Sokołowski 20, Harrow 11, Zajcew 10 (8 zb, 7 blk), Szymkiewicz 6, Auda 6, Piechowicz 3, Szymański 2, Trojan 2, Zegzuła 0

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski: Johnson 24 (5 ast), Majewski 13, Łapeta 12 (10 zb), Skifić 8, Ochońko 7, Carter 6, Kostrzewski 4, Surmacz 0, Kulka 0, Chyliński 0

PGE Turów Zgorzelec – TBV Start Lublin 123:111 (18:22, 19:19, 19:19, 24:20, d: 13:13, d: 14:14, d: 16:4)

PGE Turów Zgorzelec: Ayers 29 (8 ast), Camphor 20, Waldow 19 (15 zb), Patoka 19, Balmazović 17, Borowksi 11, Jarecki 7, Bochno 1, Koelner 0

TBV Start Lublin: Lewis 31 (8 ast), Washington 21, Dutkiewicz 18, Reynolds 17 (13 zb), Mirković 17, Gospodarek 5, Szymański 2, Czerlonko 0, Zalewski 0, Kowalski 0, Ciechociński 0

Polpharma Starogard Gdański – King Szczecin 80:69 (18:14, 23:16, 18:16, 21:23)

Polpharma Starogard Gdański: Thomasson 19 (8 zb, 5 ast), Davis 13, Bojić 11, Schenk 8,Flieger 8, Milovanović 6 (8 zb), Szymański 5, Gołębiowski 5, Dąbrowski 5

King Szczecin: Medlock 18 (5 ast), Jogela 14 (12 zb), Kowalczyk 12, Kikowski 9, Harris 4, Paliukenas 4, Bartosz 4, Majcherek 3, Diduszko 1, Jonuska 0