PLK: Miasto Szkła sensacyjnie gromi we własnej hali Turów Zgorzelec!

Aktualizacja: 8 lis 2016, 09:39
7 lis 2016, 20:21

W dzisiejszym meczu beniaminek Polskiej Ligi Koszykówki udowodnił, że jest w wyśmienitej formie. Choć faworytem spotkania nie byli, to we własnej hali wysoko pokonali drużynę Turowa Zgorzelec – 91:69.

Typowania bukmacherów na dzisiejsze spotkania były jednoznaczne – zwycięstwo drużyny gości. W pierwszej kwarcie wiele na to wskazywało. Podopieczni trenera Mathiasa Fischera dość szybko oswoili się z parkietem w Krośnie. Swoją dobrą grę z poprzednich spotkań kontynuował Archibeque. Głównie za sprawą tego zawodnika Turów prowadził po pierwszej kwarcie – 25:18.

W drugiej kwarcie losy gry odwróciły się. Gospodarze z minuty na minutę grali coraz lepiej. Koszykarze z Krosna dużo lepiej prezentowali się zarówno w ofensywie, jak i w obronie, ale ich głównym atutem stała się gra na tablicy. Podopieczni  Michała Barana wygrywali niemalże każdą piłkę, która nie znalazła drogi do kosza. Efektem dobrej gry było dość szybkie odrobienie strat, a jak się  później  okazało powiększanie przewagi nad przyjezdnymi. Ostatecznie przed początkiem drugiej połowy na tablicy wyników widniał wynik – 42:36 dla Miasta Szkła.

Po przerwie oczekiwać można było poprawy gry PGE Turowa. Jednak jak się okazało, to gospodarze przyłożyli się jeszcze bardziej. Szaleńczą koszykówkę pokazali Chris Czerapowicz i Kareem Maddox. Goście nie potrafili przez długi czas powstrzymać wyśmienitej gry beniaminka PLK. Prawdę mówiąc, w trzeciej kwarcie oglądaliśmy mecz do jednego kosza, a gospodarze wygrali tę kwartę 28-7.

W ostatniej odsłonie poziom gry Turowa w końcu wskoczył na odpowiednie tory, jednak było już za późno, aby myśleć o zwycięstwie w tym spotkaniu. Beniaminek tym samym wygrał czwarty mecz w sezonie i ma dokładnie taki sam bilans jak zgorzelczanie.

Po stronie gospodarzy świetne spotkanie rozegrali wcześniej już wspomniani Chris Czerapowicz i Kareem Maddox. Natomiast w szeregach PGE Turowa standardowo wyróżniał się Kirk Archibeque oraz David Jackson.

Miasto Szkła Krosno – PGE Turów Zgorzelec 91:69 (18:26, 24:10, 28:7, 21:26)

Miasto Szkła: Chris Czerapowicz 25, Kareem Maddox 19 , Royce Woolridege 11, Filip Małgorzaciak 9, Dawid Oczkowicz 7, Dariusz Wyka 5, Dawid Bręk 3, Jakub Dłuski 2, Patryk Pełka 2

PGE Turów: Kirk Archibeque 14, David Jackson 11, Michał Michalak 9, Mateusz Kostrzewski 9, Tweety Carter 7, Kacper Borowski 5, Denis Ikovlev 5, Denzell Erves 4, Michał Gospodarek 2, Michał Lichnowski 2, Bartosz Bochno 0