PLK: Miasto Szkła wygrywa na własnym parkiecie

22 lut 2017, 21:16

Miasto Szkła pewnie pokonało dziś we własnej hali drużynę Polfarmexu Kuto 70:51. Gospodarze zdominowali początek spotkania i kontrolując przebieg spotkania odnieśli łatwe zwycięstwo.

Miasto Szkła od pierwszych minut grało na wysokich obrotach. Gospodarze po trafieniu Pity prowadzili 5:0. Goście grali w tym spotkaniu bardzo nieskutecznie. Choć ich rywale również nie grzeszyli wysoką skutecznością, to radzili sobie w tym elemencie o wiele lepiej. Koszykarze z Krosna po pierwszej kwarcie prowadzili różnicą czternastu punktów.

W dwóch kolejnych kwartach wciąż dominowała drużyna gospodarzy. Podopieczni trenera Barana nie dawali dziś zbyt wiele pola do popisu swoim rywalom. Ich przewaga z każdą minutą rosła i powoli wynik meczu zaczynał być przesądzony. Po 30 minutach gry gospodarze prowadzili 53:27. W ostatniej kwarcie drużyna z Kutna nawiązała walkę z Miastem Szkła. Jednak było już za późno na to, by myśleć o pozytywnym rezultacie.

Miasto Szkła do zwycięstwa poprowadzili Woolrdge oraz Pita, którzy zdobyli dla swojej drużyny po 14 punktów. W drużynie z Kutna najskuteczniejszy był Grochowski, zdobywca 11 punktów.

Miasto Szkła Krosno – Polfarmex Kutno 70:51 (23:9, 16:13, 14:5, 17:24)

Miasto Szkła Krosno: Royce Woolridge 14, Dino Pita 14, Dariusz Oczkowicz 12, Dariusz Wyka 10, Jakub Dłuski 9, Seid Hajric 8, Szymon Rduch 3

Polfarmex Kutno: Grzegorz Grochowski 11, D.J. Thompson 9, Mateusz Bartosz 7, Jacek Jarecki 7, Arkadiusz Kobus 5, Maksym Sałasz 4, Michał Gabiński 4, Sebastian Kowalczyk 3, Michael Fraser 1