Strona główna Koszykówka PLK: Najlepsza piątka 2. tygodnia

PLK: Najlepsza piątka 2. tygodnia

0
PODZIEL SIĘ
Foto: fishduck.com

Czas na najlepszą piątkę drugiego tygodnia! Z racji tego, że spotkania rozgrywane są praktycznie codziennie, wybieramy zawodników, patrząc na spotkania rozgrywane od środy do wtorku. Oznacza to, że nie braliśmy pod uwagę indywidualnych występów ze spotkań MKS Dąbrowa Górnicza – King Szczecin oraz Polski Cukier Toruń – Miasto Szkła Krosno.

Rozgrywający: Dominic Artis (Czarni Słupsk)

Nowy rozgrywający słupszczan znakomicie przywitał się z kibicami w pierwszym spotkaniu Czarnych we własnej hali. Artis wziął na swoje barki odpowiedzialność za wynik, co przełożyło się na 31 punktów. Do ich zdobycia potrzebował oddać 16 rzutów z gry (11 trafił) oraz 4 próby z linii rzutów osobistych (100% skuteczności). Dodatkowo równo z syreną trafił trójkę na wagę wygranej. Był też bliski osiągnięcia double-double, ponieważ zebrał 7 piłek oraz rozdał 9 asyst. Artis został przez nas wybrany na MVP tygodnia.

Rzucający: Przemysław Żołnierewicz (Asseco Gdynia)

Młody Polak swoją bardzo dobrą grą „pociągnął” Asseco do wygranej. W starciu z Legią w Warszawie uzyskał double-double, na które złożyło się 10 zbiórek 17 oczek. Trafił 7 z 11 rzutów z gry oraz rzut osobisty. Dodatkowo rozdał 3 asysty i przechwycił jedną piłkę. Co ważne, nie zaliczył również ani jednej straty.

Niski Skrzydłowy: Stefan Balmazović (PGE Turów Zgorzelec)

Po pierwszych dwóch nie najlepszych meczach Balmazović w barwach Turowa prezentuje się coraz solidniej. W rywalizacji ze Slam Stalą był liderem zgorzelczan, a prowadząc drużynę do wygranej chociaż w części odkupił winy po wysokiej porażce ze Stelmetem. Trafiając 71.4% rzutów z gry (5/7 z gry, z czego 4/6 zza łuku) oraz 6/7 za „1” zdobył 20 punktów. Dodatkowo zebrał 6 piłek.

Silny Skrzydłowy: Andrija Bojić (Polpharma Starogard Gdański)

Co prawda Polpharma z Treflem Sopot przegrała po dogrywce, ale występ Andriji Bojicia zasługuje na wyróżnienie. Był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem drużyny, który długo utrzymywał starogardzian w walce. Rywalizacje skończył z 30 punktami na swoim koncie. Swoje rzuty trafiał z bardzo dobrą skutecznością, która wyniosła 73.7% (14/19). Dorzucił też jedną celną próbę z linii rzutów osobistych. Oprócz tego mógł pochwalić się 6 zbiórkami, asystą oraz blokiem.

Środkowy: Vladimir Dragicević (Stelmet BC Zielona Góra)

W spotkaniu rozegranym równo tydzień temu Stelmet zmiażdżył Turów Zgorzelec, a Dragicević rozegrał prawdopodobnie najlepsze spotkanie w życiu. Zdobył 33 punkty i nie pomylił się ani razu, oddając rzuty z gry. Trafił ich aż 15! Dodatkowo zaliczył 7 zbiórek, po 4 asysty i przechwyty, a jego EVAL wyniósł 42.

MVP 2. tygodnia: Dominic Artis (Czarni Słupsk)

Komentarze