PLK: Pierwsza wygrana MKS-u na wyjeździe

8 lis 2017, 20:38

Mimo walki w ostatnich akcjach i prób odrobienia straty Miasto Szkła Krosno przegrało we własnej hali z MKS-em Dąbrową Górniczą 80:84 (18:19, 19:22, 21:21, 22:22). Dla dąbrowian była to pierwsza wygrana na wyjeździe.

Od samego początku spotkania żadna z drużyn nie potrafiła przejąć kontroli nad meczem. Co prawda przez większość pierwszej połowy prowadzili gospodarze, ale ich przewaga w najwyższym momencie wynosiła jedynie 7 punktów. Dodatkowo dwukrotnie zabrakło koncentracji w ostatnich minutach I i II kwarty, co wykorzystali zawodnicy Jacka Winnickiego. Pod koniec pierwszej ćwiartki zanotowali serię 8:0, pod koniec drugiej 12:3. Pierwsze 20 minut zwiastowało jednak emocjonującą resztę spotkania, ponieważ Miasto Szkła przegrywało jedynie 37:43.

W trakcie drugiej połowy prym próbowali przejąć gospodarze, jednak podobnie jak w pierwszej części, formy obu ekip falowały. Tym razem to MKS budował przewagę, a podopieczni Michała Barana starali się odrabiać stratę. W pewnym momencie, na 2:41 minuty do końca spotkania, przewaga gości wyniosła 14 “oczek”. Sygnał do ataku dał jednak Dariusz Oczkowicz. Zdobył 8 punktów z rzędu, swoje celne rzuty dołożyli również Marcin Sroka Jayvaughn Pinkston, ale przewaga rywali była już zbyt duża.

Jedynym elementem, w którym goście mieli wyraźną przewagę, były zbiórki. MKS pokonał Miasto Szkła w tym elemencie 43-28, z czego w ataku 5-12. Było to widoczne w punktach drugiej szansy, gdzie gospodarze mieli zapisane jedynie dwa oczka. Najlepszym zawodnikiem meczu był zdobywca 17 punktów i zbiórek – Aaron Broussard. W drużynie gospodarzy na wyróżnienie zasłużył natomiast Dariusz Oczkowicz. Zdobył 20 punktów, a wszystkie oddane 8 rzutów (z czego 4 próby zza łuku) były celne.

Miasto Szkła Krosno – MKS Dąbrowa Górnicza 80:84 (18:19, 19:22, 21:21, 22:22)

Miasto Szkła Krosno: Oczkowicz 20, Gaddefors 17, Sroka 11 (5 zb), Pinkston 9, Hajrić 7, Mustapić 6, Alexis 5, Jakóbczyk 5, Grochowski 0, Lejasmeiers 0

MKS Dąbrowa Górnicza: Broussard 17, Shelton 17, Wołoszyn 11, Parzeński 11, Kowalenko 8, Kucharek 8, Pamuła 8, Massamba 2, Dambrauskas 2, Gabiński 0