PLK: Pierwsza wygrana Siarki w sezonie

Aktualizacja: 1 gru 2016, 08:03
30 lis 2016, 20:42

Osiem meczy. Tyle zajęło podopiecznym Zbigniewa Pyszniaka wygranie spotkania w tym sezonie. Za sprawą kapitalnych ostatnich minut Siarka ograła King Szczecin 84:76.

Gospodarze słabo weszli w mecz, co świetnie wykorzystywał Krzysztof Jakóbczyk, zdobywca 21 punktów. Po pierwszej kwarcie Siarka prowadziła 24:17. W drugiej ćwiartce gry szczecinianie grali o niebo lepiej. Trafiali z otwartych pozycji oraz dobrze bronili. Do połowy wiec to gospodarze wygrywali 2 punktami.

Trzecia odsłona dzisiejszego starcia była bardzo wyrównana. Obie ekipy popisywały się dobrą defensywą, ale słabą skutecznością, jednak to Siarka minimalnie wygrała tą kwartę. Obydwa zespoły miały jeszcze szanse na zwycięstwo. Craig Sword w samej czwartej kwarcie zdobył 8 punktów. Tarnobrzeżanie kończyli mecz serią 15:2 i to oni wygrali to spotkanie 84:76.

King Szczecin – Siarka Tarnobrzeg 76:84 (17:24, 29:18, 16:18, 14:24)

King: Paweł Kikowski 14, Taylor Brown 11, Russell Robinson 11, Craig Sword 10, Zach Robbins 10, Maciej Majcherek 5, Norbert Kulon 5, Michał Nowakowski 4, Marcin Dutkiewicz 4, Szymon Łukasiak 2, Jakub Garbacz 0.

Siarka: Krzysztof Jakóbczyk 21, Alex Welsch 17, Zane Knowels 16, Brandon Brown 12, Marcin Malczyk 8, Tomasz Wojdyła 7, Travis Releford 3.