PLK play-off: Polski Cukier kolejny raz obronił własny parkiet i jest o krok od awansu do finału!

20 maj 2017, 19:38

W drugim meczu półfinału fazy play-off Polskiej Ligi Koszykówki, Polski Cukier Toruń pokonał Energe Czarnych Słupsk 83:76. Dzięki temu zwycięstwu torunianie prowadzą już 2-0 i od awansu do finału dzieli ich tylko jedno zwycięstwo.

Mecz na początku był bardzo wyrównany, obie ekipy grały szybką i agresywną koszykówkę. Dopiero w połowie kwarty torunianie odskoczyli swoim przeciwnikom, budując sobie nawet 10-punktowe prowadzenie. Przyjezdni mieli bardzo duże problemy ze skutecznością, czego najlepszym przykładem był nieudany wsad Lewisa. Ostatecznie słupszczanie po pierwszej części spotkania przegrywali w stosunku 13:24.

W drugiej ćwiartce zawodnicy Energi starali się odrabiać straty, jednak nawet gdy udało im się zmniejszyć częściowo różnicę, to po chwili następowało kontruderzenie drużyny z Torunia. Gospodarze całkowicie opanowali strefę podkoszową mając o wiele więcej zbiórek oraz punktów z pomalowanego. Było to spowodowane przede wszystkim problemem z faulami, jaki miał najlepszy center Czarnych David Kravish. Pierwsza połowa zakończyła się więc zwycięstwem Polskiego Cukru 50:40.

Po przerwie torunianie kontynuowali swoją dobrą grę, całkowicie kontrolując przebieg wydarzeń na boisku. Pod koszem w obronie brylował Mbodj, który aż czterokrotnie blokował rzuty zawodników ze Słupska, podczas, gdy cała drużyna Czarnych nie miała ani jednej “czapy”. W ataku natomiast brylował Diduszko, zarówno trafiając zza łuku, jak i po wejściach pod kosz. Wszystko to sprawiało, że przed ostatnią częścią meczu gospodarze prowadzili 70:57.

Czwarta kwarta wyglądała bardzo podobnie jak trzy pozostałe- zawodnicy Polskiego Cukru utrzymywali bezpieczną przewagę, cały czas mając przewagę na tablicach. Sytuacja zmieniła się jednak, gdy sygnał do odrabiania strat dał słupszczanom efektownym wsadem Ginyard, a po celnych trójkach Seweryna i Lewisa zniwelowali oni stratę do 4 punktów. Gospodarze zachowali jednak zimną krew i ostatecznie wygrali spotkanie 83:76.

Polski Cukier Toruń – Energa Czarni Słupsk 83:76 (24:13, 26:27, 20:17, 13:19)

Polski Cukier: Bartosz Diduszko 15, Krzysztof Sulima 14 (10 zb), Łukasz Wiśniewski 13, Jure Skifić 12, Obie Trotter 9, Kyle Weaver 8, Cheikh Mbodj 6, Tomasz Śnieg 4, Maksym Sanduł 2, Aleksander Perka 0.

Energa Czarni: Grzegorz Surmacz 15, Anthony Goods 13, Marcus Ginyard 13, David Kravish 13, Chavaughn Lewis 9, Dallin Bachynski 4, Piotr Dąbrowski 3, Mantas Cesnauskis 3, Łukasz Seweryn 3.

Stan rywalizacji: 2-0 Polski Cukier Toruń