PLK play-off: Stal poległa w Zielonej Górze

Aktualizacja: 20 maj 2017, 18:36
19 maj 2017, 19:55

Na pierwszy mecz serii półfinałowej ostrowianie wybrali się do Zielonej Góry. Zespół prowadzony przez trenera Rajkovića uległ miejscowym zawodnikom 88:94.

Początek spotkania był lepszy w wykonaniu Stelmetu, który po dwóch minutach prowadził 8:0. Goście zaczęli jednak trafiać z dystansu, dzięki czemu zakończyli premierową odsłonę, przegrywając zaledwie kilkoma punktami.

Pierwsze minuty drugiej kwarty wskazywały na to, że Stelmet odskoczy rywalom. Ostrowianie zaczęli jednak kontrolować sytuację na boisku, a po rzucie Johnsona wyszli na jednopunktowe prowadzenie.Ostatecznie to jednak Stelmet schodził do szatni wygrywając, 45:40.

Po przerwie zielonogórzanie wyszli na parkiet bardzo zdeterminowani, a po rzutach Djurisića prowadzili już 64:43. Trzecia ćwiartka w wykonaniu Stali była fatalna, a zwycięstwo miejscowych powoli stawało się faktem.

W czwartej kwarcie doszło do nieoczekiwanego zwrotu akcji, ale ostatecznie lepsi okazali się być zielonogórzanie. Najwięcej punktów dla miejscowych zdobył Florence (21 pkt). Wśród gości dobrze spisywał się Szewczyk (18 pkt).

Stelmet Zielona Góra – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski  94:88 (21:17, 24:23, 24:10, 25:38)

Stelmet BC: James Florence 21, Vladimir Dragicević 18, Nemanja Djurisić 15 (10 zb), Łukasz Koszarek 13, Thomas Kelati 7, Przemysław Zamojski 6, Adam Hrycaniuk 5, Filip Matczak 4, Karol Gruszecki 3, Armani Moore 2, Jarosław Mokros 0.

BM Slam Stal: Szymon Szewczyk 18, Shawn King 15 (10 zb), Mateusz Kostrzewski 13, Marc Carter 12, Kamil Chanas 9, Aaron Johnson 8, Tomasz Ochońko 8, Christo Nikołow 5, Robert Tomaszek 0, Adam Kaczmarzyk 0.

Stan rywalizacji: 1-0 Stelmet BC Zielona Góra