PLK play-off: Stal zwycięża w pierwszym meczu o brąz

2 cze 2017, 22:58

W pierwszym meczu o brązowy medal PLK, BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski zwyciężyła Energe Czarnych Słupsk 86:83. Ostrowianom brakuje już tym samym tylko jednego zwycięstwa do zajęcia trzeciego miejsca w lidze.

Pierwsze dwie kwarty spotkania miały zupełnie inne oblicza. W pierwszej bezsprzecznie dominowali gospodarze prowadzeni przez świetnie dysponowanego Johnsona. Po celnej trójce Chanasa Ostrowianie wygrywali już 30:14. Druga odsłona to pogoń zawodników ze Słupska, która zniwelowała straty do zaledwie trzech punktów, po celnym rzucie za trzy Lewisa. Ostatecznie na przerwę Czarni schodzili przegrywając 38:43.

Trzecia część meczu uosabiała całkowicie dwie pierwsze- najpierw prowadzenie zwiększyli zawodnicy Stali, następnie przyjezdni odrabiali straty doprowadzając nawet do remisu. Wszystko więc miało się przesądzić w kwarcie czwartej, na początku której słupszczanie wyszli pierwszy raz na prowadzenie. Gra była bardzo wyrównana, jednak w końcówce więcej zimnej krwi zachowali podopieczni trenera Rajkovicia, dzięki czemu Stal wygrała ostatecznie z Czarnymi 86:83.

Rywalizacja o brązowy medal toczy się do dwóch zwycięstw. Kolejny mecz odbędzie się w poniedziałek w Słupsku.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Energa Czarni Słupsk 86:83 (30:14, 13:24, 18:23, 25:22)

BM Slam Stal: Aaron Johnson 22, Marc Carter 17, Shawn King 13 (15 zb), Mateusz Kostrzewski 9, Christo Nikołow 8, Szymon Szewczyk 6, Robert Tomaszek 6, Kamil Chanas 3, Łukasz Majewski 2, Tomasz Ochońko 0.

Energa Czarni: Chavaughn Lewis 20, Anthony Goods 19, Marcus Ginyard 13, David Kravish 13, Grzegorz Surmacz 9, Dallin Bachynski 3, Mantas Cesnauskis 3, Łukasz Seweryn 3.

Stan Rywalizacji: 1-0 BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski