PLK: Polski Cukier wciąż niepokonany!

4 sty 2017, 21:16

Drużyna z Torunia odniosła dziś kolejne zwycięstwo w Polskiej Lidze Koszykówki. Tym razem Twarde Pierniki pokonały na własnym parkiecie drużynę z Lublina 84:73. Gospodarze pozostają niepokonani od 244 dni!

Początek spotkanie nieoczekiwanie należał do drużyny gości. Którzy po dwóch celnych rzutach za trzy, prowadzili 6:1. Lublinianie na boisku w Toruniu radzili sobie całkiem nieźle. W pewnym momencie ich przewaga wzrosła do 10 punktów. Jednak lider PLK zniwelował tę stratę do 4 puntów, a pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 19:23.
Twarde Pierniki potrzebowały czasu, aby wejść w tym spotkaniu na odpowiednie tory. Pierwsze cztery minuty drugiej ćwiartki niczym nie różniły się od pierwszej kwarty. Jednak wtedy lider PLK wrzucił najwyższe obroty. Koszykarze z Torunia zaliczyli run 17:0 i od stanu gry 23:32 doprowadzili do wyniku 40:32. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa tego spotkania.

W drugiej połowie gospodarze grali już na swoim poziomie. Torunianie powiększyli na moment swoją przewagę nawet do 22 punktów. Goście byli bezradni na tak dysponowaną drużynę z Torunia. Twarde Pierniki kontrolowały przebieg spotkania. W ostatniej kwarcie z dobrej strony pokazała się drużyna Startu Lublin. Goście minimalnie pomniejszyli rozmiary porażki, aplikując swoim rywalom aż 29 punktów.

Gospodarzy do 13 już zwycięstwa w tym sezonie poprowadził świetnie dysponowany Sulima. Podkoszowy zdobył 24 punkty oraz pięć zbiórek. W drużynie z Lublina najlepiej spisywał się Balmazović. Zdobył on dla swojej drużyny 19 puntów.

Polski Cukier: Krzysztof Sulima 24, Aleksander Perka 16, Łukasz Wiśniewski 13, Kyle Weaver 13, Jure Skifić 7, Obie Trotter 7, Maksym Sanduł 3, Kamil Michalski 1, Tomasz Śnieg 0, Bartosz Diduszko 0

Start: Stefan Balmazović 19, Doug Wiggins 12, Bartosz Ciechociński 8, Jakub Dłoniak 7, Nick Kellogg 7, Brandon Peterson 6, Michał Jankowski 6, Jarosław Trojan 6, Łukasz Bonarek 2, Paweł Kowalski 0