PLK: Przedświąteczna sobota dla gości

23 gru 2017, 21:12

W sobotni, przedświąteczny wieczór sporo działo się na parkietach PLK. Tylko AZS Koszalin zdołał obronić swoją halę, natomiast w Sopocie, Szczecinie i Starogardzie Gdańskim wygrywali goście.

Trefl Sopot – GTK Gliwice 74:86 (17:16, 12:28, 18:24, 27:18)

Do przerwy sopocianie potwierdzali, że nie czuję się zbyt dobrze, jako faworyci spotkań. Co prawda I kwarta była bardzo wyrównana, jednak druga ćwiartka, była pełną dominacją gości. Trefl notował sporo strat (9), grał ospale, co tylko nakręcało GTK. Szczególnie dobrze prezentował się Quinton Hooker, który na przerwę schodził z dorobkiem 7 punktów, 6 asyst i 3 przechwytów. Druga połowa wciąż przebiegła pod dyktando graczy Pawła Turkiewicza. Gospodarze obudzili się dopiero w IV kwarcie. 14 punktów zdobył w niej Jakub Karolak, sopocianie odrobili stratę do 7 oczek, ale na więcej nie wystarczyło sił.

Trefl Sopot: Karolak 21, Love 13, Dylewicz 10, Marković 9, Ł.Kolenda 7, Zack 6 (11 zb), M. Kolenda 4, Stefański 2, Śmigielski 2

GTK Gliwice: Williams 24, Hooker 16 (9 ast), Ratajczak 10, Morgan 9 (8 zb), Piechowicz 6, Skibniewski 6, Salamonik 5, Palyza 5, Radwański 3, Zmarlak 2

King Szczecin – Anwil Włocławek 70:85 (20:20, 14:23, 24:18, 12:24)

Anwil miał swoje przedmeczowe kłopoty (problemy żołądkowe koszykarzy), jednak zdołał je przezwyciężyć i dzięki drużynowej koszykówce odprawił kolejnego rywala z kwitkiem. Tym razem o wyższości włocławian przekonali się koszykarze ze Szczecina. W ekipie gospodarzy nie zawiódł tylko Carlos Medlock (22 punkty, 5 asyst, 4 przechwyty), ale zabrakło punktów, a przede wszystkim skuteczności Pawła Kikowskiego (7 oczek, 2/10 z gry). Gracze Igora Milicicia odpowiedzieli natomiast drużynową koszykówką, w której każdy zawodnik dawał sporo od siebie. Żaden z graczy co prawda nie zachwycił, ale trudno też szukać kogoś grającego bardzo złe zawody.

King Szczecin: Medlock 22 (5 ast), Bartosz 18 (6 zb), Jogela 12, Kikowski 7, Harris 5, Diesiatnikow 2, Diduszko 2, Kowalczyk 2, Jonuska 0, Paliukenas 0, Majcherek 0

Anwil Włocławek: Almeida 15, Nowakowski 12, Delas 10, Szewczyk 9, Leończyk 9, Zyskowski 9, Airington 9, Łączyński 7 (9 ast), Sobin 5, Ciesielski 0, Komenda 0

Polpharma Starogard Gdański – TBV Start Lublin 72:78 (20:20, 17:23, 19:16, 16:19)

Start się rozpędza i osiągnął imponującą formę. Co prawda ponownie ciężar zdobywania punktów spadł na dwóch koszykarzy (James Washington 21 punktów i, o dziwo, Marcin Dutkiewicz 23 oczka). Pozostali zawodnicy nie pomogli aż tak bardzo w ofensywie, ale dali na tyle dużo, że lublinianie zdołali wygrać. Wygrana tablica, szczególnie w ofensywie (15 zbiórek w ataku do 5) pozwoliła oddać więcej rzutów, co w połączeniu z lepszą skutecznością z gry było kluczowe. Nie można jednak odmówić Polpharmie chęci. Zabrakło jednak punktów liderów. Joe Thomasson zakończył mecz z 9 oczkami, a Andrija Bojić z 13.

Polpharma Starogard Gdański: Bojić 13, Flieger 12, Schenk 10, Thomasson 9 (4 ast), Szymański 8 (5 zb), Milovanović 8, Davis 6, Tanksley 5, Gołębiowski 1

TBV Start Lublin: Dutkiewicz 23, Washington 21, Lewis 8, Mirković 7, Gospodarek 7, Reynolds 6, Ciechociński 4, Szymański 2, Czerlonko 0, Zalewski 0, Kowalski 0

AZS Koszalin – Legia Warszawa 84:76 (17:15, 27:18, 12:15, 28:28)

Legia znów jeszcze bardziej zbliżyła się do pierwszej wygranej, ale ponownie opuściła parkiet jako drużyna pokonana. Stało się to, mimo jednopunktowego prowadzenia na 2:03 minuty przed końcem spotkania. Później jednak do głosu doszedł Diante Baldwin, zdobył 6 oczek, a AZS wygrał końcówkę 11:2. Gospodarzy do wygranej poprowadził wspomniany Baldwin wraz z Aleksandarem Marelją. We dwójkę zdobyli 45 punktów, trafiając 17 z 23 oddanych rzutów. Dla porównania najlepszy duet Legii (Anthony Beane Hunterem Mickelsonem) uzyskał 39 punktów, ale drogę do kosza znalazło zaledwie 13 z 29 prób. Przy braku wystarczającej pomocy pozostałych zawodników wynik mógł być tylko jeden.

AZS Koszalin: Baldwin 24 (7 ast), Marelja 21, Dłoniak 14, Jeszke 9 (7 zb), Leńczuk 6, Kumpys 6 (7 zb), Wadowski 4, Młynarski 0, Woods 0, Kiwilsza 0

Legia Warszawa: Beane 24 (4 ast), Mickelson 15 (7 zb), Kukiełka 11, Tharpe 8, Wall 7, Linowski 4, Andrzejewski 4, Wilczek 2, Jarmakowicz 1, Robak 0, Aleksandrowicz 0