PLK: Rosa lepsza od MKS-u, AZS wygrywa w Krośnie!

18 mar 2018, 20:28

Radomianie idą przez ligę jak burza. Ostatnio pokonali Stelmet i Polski Cukier, a dzisiaj odprawili z kwitkiem MKS. W ten weekend w daleką podróż udali się koszalinianie. Z Krosna po dogrywce wyjechali z tarczą.

Rosa Radom – MKS Dąbrowa Górnicza 95:76 (29:27, 27:17, 20:17, 19:15)

Początek spotkania był dość zacięty, a obie strony popisywały się rzutami zza lini 6.75 metra. Pierwsze minuty drugiej kwarty to mocniejsze uderzenie Rosy, która dominowała nad MKS-em. Radomianie schodzili na przerwę prowadząc 12 punktami. Po zmianie stron gospodarze dobrze spisywali się zwłaszcza w obronie. Na 15 minut przed zakończeniem spotkania podopieczni trenera Kamińskiego prowadzili już 69:48. Gospodarze byli dzisiaj w dobrej formie i do końca kontrolowali sytuację na boisku.

Rosa Radom: Harrow 13, A.J. English 25, Szymański 4, Sokołowski 10, Fraser 11, Zajcew 13, Auda 12, Szymkiewicz 7, Zegzuła 0, Piechowicz 0, Bojanowski 0

MKS Dąbrowa Górnicza: Broussard 21, D.J. Shelton 15, Trojan 4, Wołoszyn 2, Pamuła 19, Novak 6, Kowalenko 3, Gabiński 4, Kucharek 2, Wieczorek 0

Miasto Szkła Krosno – AZS Koszalin 106:117 (27:32, 21:25, 25:10, 23:29, 10:21)

Początek meczu był lepszy w wykonaniu AZS-u, który zakończył premierową odsłonę prowadząc, 32:27. Druga kwarta to również nieco lepsza postawa Akademików, którzy schodzili na przerwę wygrywając, 57:48. W drugiej połowie gra była bardzo zacięta, a do rozstrzygnięcia losów spotkania potrzebna była dogrywka. Lepsi okazali się być goście z Koszalina. Obie drużyny rozegrały dzisiaj dobre zawody w ataku, a liczba punktów zdobytych za równo przez jedną, jak i przez drugą stronę jest imponująca.

Miasto Szkła Krosno: Pinkston 37,  Alexis 15, Mustapić 14,  Sroka 13, Jakóbczyk 8,  Oczkowicz 8, Lejasmeiers 7, Grochowski 4

AZS Koszalin: Malesević 23, Baldwin 21, Dłoniak 21,  Młynarski 16, Kumpys 14, Marelja 11, Wadowski 7,  Kiwilsza 2, Leńczuk 0