PLK: Rosa odprawia Anwil z kwitkiem

8 sty 2017, 19:48

W niedzielny wieczór rozegrane zostało spotkanie pomiędzy Rosą Radom a Anwilem Włocławek. Gospodarze wygrali 74:61.

W pierwszej kwarcie Anwil dobrze odblokował Kacpra Młynarskiego. Anwil ogółem trafił 5 trójek w tej kwarcie i głównie dzięki temu prowadził 19:16. Druga kwarta była gorsza w wykonaniu gości. Gospodarze wykorzystali 3 faule Josipa Sobina i przed drugą połową wyszli na prowadzenie 42:37.

3. kwartę zdominowali gracze Rosy, którzy szybko podwyższyli swoje prowadzenie. W pewnym momencie wyniosło ono nawet 17 punktów. Anwil był bezradny w tej części meczu i 3. odsłonę meczu przegrał wyraźnie 11:20. W 4. kwarcie gospodarze usilnie próbowali dać Anwilowi wrócić do gry, ale zespół gości najwyraźniej uznał, że nie wypada gościnnemu przeciwnikowi na to pozwolić. Ostatecznie Rosa Radom wygrała mecz 74:61.

Rosa Radom – Anwil Włocławek 74:61 (16:19, 26:18, 20:11, 12:13)

Rosa: Callahan 12, Witka 7, Bojanowski 0, Bell 20, Zyskowski 0, Szymkiewicz 6, Sokołowski 6, Adams 2, Jeszke 13, Jackson 8

Anwil: McCray 0, Haws 6, Jaramaz 8, Chyliński 1, Łączyński 6, Sobin 14, Washingtin 8, Leończyk 12, Młynarski 6