PLK: Rosa silniejsza od Czarnych, Asseco lepsze niż AZS

30 gru 2017, 21:23

W sobotni wieczór doszło między innymi do spotkań w Radomiu i Gdyni. W hali radomskiego zespołu pojawili się goście z Słupska, którzy okazali sie słabsi i przegrali, 87:91. Koszalinianie polegli natomiast podczas starcia w Gdynii, 81:83.

Rosa Radom – Czarni Słupsk 91:78 (19:17, 29:21, 23:16, 20:24)

Pierwsze minuty spotkania były lepsze w wykonaniu gości, którzy szybko wyszli na prowadzenie. Radomianie opanowali jednak sytuację, a w drugiej kwarcie wyszli na bezpieczne prowadzenie, 48:38. Po zmianie stron podopieczni trenera Kamińskiego wciąż powiększali swoją przewagę, jednak Czarni nie zamierzali się poddawać. W ostatniej ćwiartce Rosa nieco się rozluźniła, a strata podopiecznych trenera Łukomskiego stopniała do kilku punktów. Ostatecznie radomianie nie dali odebrać sobie zwycięstwa i wygrali.

Rosa: Punter 22,  Sokołowski 20, Auda 16, Szymkiewicz 11, Zajcew 10, Szymański 6,  Zegzuła 6, Bojanowski 0, Harrow 0, Piechowicz 0

Czarni: Stelmach 17, Artis 11, Watts 11, Cesnauskis 9, Seweryn 9, Brandon 8, Bonarek 6, Blaus 5, Wall 2, Powideł 0

Asseco Gdynia – AZS Koszalin 83:81 (25:25, 14:25, 24:20, 20:11)

Mecz w Gdyni miał dość nieobliczalny przebieg. Początek spotkania był lepszy w wykonaniu AZS-u, który po kilku minutach prowadził, 12:5. Po ostatniej porażce z Dabrową, miejscowi byli jednak mocno zdeterminowani i szybko doprowadzili do remisu. W drugiej kwarcie uwagę przykuwała głównie znakomita postawa Jeszkego, który skutecznie rzucał zza linii 6.75 metra. Przewaga gości wciąż rosła, a na przerwę schodzili oni prowadząc wysoko, 50:39. Po zmianie stron gdynianie przegrywali już  nawet 20 punktami. Mimo tego podopieczni trenera Frasunkiewicza potrafili odrobić tę stratę i wygrali dzisiejsze spotkanie.

ASSECO: Żołnierewicz 17, Szubarga 14, Garbacz 6,  Put 4, Wyka 0, Ponitka 15, Witliński 14, Szczotka 10, Kołodziej 3

AZS: Baldwin 15, Kumpys 12, Jeszke 10, Marelja 7, Dłoniak 5, Woods 19, Wadowski 8, Leńczuk 5,, Kiwilisza 0