PLK: Stal wygrywa w Koszalinie, Krosno wraca z Lublina na tarczy

22 kwi 2018, 21:20

Z pewnością nie tak wyobrażali sobie zakończenie sezonu kibice AZS-u Koszalin. Na pomorzu pojawiła się dzisiaj Stalówka, która zabrała do Ostrowa Wielkopolskiego zwycięstwo. W Lublinie Start zmierzył się natomiast z Miastem Szkła Krosno. Dzisiaj lepsi okazali się być gospodarze, którzy wygrali w hali Globus.

AZS Koszalin – BM slam Stal Ostrów Wielkopolski 69:92 (21:25, 20:32, 14:19, 14:16)

W pierwszej kwarcie widać było, że gospodarze walczą o to, żeby wygrać i pozytywnym akcentem zakończyć sezon. Stal była jednak mocno zdeterminowana, a ponadto mogła liczyć na doping swoich kibiców, którzy licznie przybyli do Koszalina. W premierowej odsłonie wynik często oscylował w granicach remisu, jednak w drugiej kwarcie widoczna była znaczna przewaga Stalówki. AZS nie najlepiej radził sobie w obronie, a wiele do życzenia pozostawiał również atak.

W pewnym momencie spotkania przyjezdni prowadzili już ponad 20 punktami, a losy meczu były już właściwie rozstrzygnięte. Stal była zdecydowanie silniejsza i wygrała, tym samym zapewniając sobie drugie miejsce, przed rozpoczęciem fazy play-off.

AZS: Aleksandar Marelja 17, Nikola Malesević 13, Diante Baldwin 12, Kacper Młynarski 7, Szymon Kiwilsza 7, Aleksander Leńczuk 7, Jakub Dłoniak 2, Igor Wadowski 2, Modestas Kumpys 0, Damian Bernacki 0, Eryk Naczlenis 0

BM Slam Stal: Jure Skifić 14, Michał Chyliński 11, Grzegorz Surmacz 11, Stehpen Holt 10, Szymon Łukasiak 10, Nikola Marković 8, Tomasz Ochońko 8, Marc Carter 7, Mateusz Kostrzewski 5, Aaron Johnson 5

TBV Start Lublin – Miasto Szkła Krosno 75:62 (14:15, 23:12, 18:15, 20:20)

Początek spotkania nie był najlepszy w wykonaniu miejscowego zespołu. Z każdą kolejną minutą Start zaczynał się jednak rozkręcać, a jego atutem były zwłaszcza rzuty z dystansu. Przyjezdni nie radzili sobie dzisiaj zbyt dobrze i musieli uznać wyższość rywala. Lublinianie wygrali, ale nie awansowali do fazy play-off. Sezon nie skończył się najlepiej również dla Krosna, które zajęło 15 miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej.

TBV Start: Reynolds 12, Dutkiewicz 12, Washington 11, Lewis 10, Gospodarek 10, Mirković 6, Ciechociński 6, Szymański 4, Czerlonko 2, Dziemba, Zalewski, Kowalski.

Miasto Szkła: Pinkston 15, Gaddefors 10, Mustapić 10, Alexis 8, Lejasmeiers 6, Jakóbczyk 4, Grochowski 3, Sroka 3, Oczkowicz. Trener: Kamil Piechucki