PLK: Stal zdobywa Gdynię

Aktualizacja: 9 gru 2016, 21:57
9 gru 2016, 20:40

W piątek rozgrany został mecz pomiędzy Asseco Gdynia oraz Stalą Ostrów Wielkopolski. Goście wywieźli z Gdynii cenne 2 punkty dzięki wygranej 76:68.

W I kwarcie dobrze grali gospodarze. Osiągnęli nawet oni 6 punktowe prowadzenie, ale końcówka kwarty należała do ostrowian i po 1. kwarcie na tablicy wyników widniał wynik 18:18. W drugiej kwarcie zdecydowanie lepiej grali goście. Dzięki serialowi punktowemu 8-0 uzyskali 11 punktów przewagi, dzięki czemu po 1. połowie goście wygrywali 43:34.

W 2. połowie rozpoczęła się walka kosz za kosz. Ostrowianie nie potrafili powiększyć swojej przewagi, a Asseco odrobiło w tej punkcie zaledwie 2 punkty. W ostatniej kwarcie gospodarze zdołali odrobić większość strat i przegrywać zaledwie 55:57. Gdy wydawało się, że już jest po meczu to na niecałą minutę przed końcem meczu drużyna Asseco zaliczyła run 5-0 i przegrywała zaledwie 68:72. Było to jednak wszystko na co było stać dzisiaj gospodarzy. Ostatecznie goście zwyciężyli 76:68.

Asseco Gdynia – BM SlamStal Ostrów Wielkopolski 68:76 (18:18, 16:25, 16:14, 18:19)

Asseco: Ponitka 2, Konopnatzki 0, Szubarga 19, Matczak 14, Witliński 14, Szymański 6, Szczotka 11, Żołnierewicz 2,

Stal: Johnson 16, Troupe 2, Ochońko 2, Szewczyk 12, Nikołow 7, Chanas 1, Majewski 5, Carter 11, Tomaszek 8, King 12