PLK: Start Lublin przegrywa na Kociewiu

9 lut 2017, 20:49

Faworytem meczu rozgrywanego w Starogardzie byli gracze Polpharmy. W I rundzie sezonu zasadniczego, podopieczni trenera Budzinauskasa, przegrali ze Startem, a dzisiaj wykorzystali szansę na rewanż. Lublinianie polegli na Kociewiu, 70:85.

Początek spotkania był dość wyrównany, ale gospodarze w ciągu dwóch pierwszych minut popełnili aż cztery straty. W pewnym momencie goście prowadzili już 13:7, ale stargardzianie zaczęli kontrolować sytuację na boisku. Farmaceuci zaliczyli serię kilku celnych rzutów z dystansu, dzięki którym wyszli na prowadzenie. Ostatecznie premierowa odsłona zakończyła się wynikiem, 21:19 dla podopiecznych trenera Dedka.

W drugiej kwarcie obie drużyny punktowały zza linii 6.75 metra, a w ekipie gospodarzy dobrze dysponowany był Davis. Celne rzuty Amerykanina sprawiły, że stargardzianie prowadzili, 26:24. W grze gości nastąpił przestój, podczas którego świetnie spisywali się zawodnicy Polpharmy, a wśród nich zwłaszcza Sajus. W szeregach ekipy z Lublina, sprawy w swoje ręce wziął Balmazović, którego postawa pozwoliła odrobić część strat. Start miał bardzo dobrą skuteczność z linii rzutów wolnych, co spowodowało, że udało mu się dogonić rywala. Pierwsza połowa zakończyła się remisem, 43:43.

Pierwsze minuty trzeciej ćwiartki to gra punkt za punkt, po której na tablicy wciąż widniał remis, 51:51. Na cztery minuty przed końcem Covington trafił z dystansu, a Start prowadził, 57:54. Gospodarze trzymali jednak rękę na pulsie, dzięki czemu zakończyli tę część meczu wygrywając, 66:57. W pierwszych minutach decydującej odsłony, losy tego pojedynku były już tak naprawdę rozstrzygnięte. Na cztery minuty przed końcem po trójce Paliukenasa, Farmaceuci prowadzili już 80:65. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną miejscowych, 85:70.

Najlepszym graczem wśród gospodarzy był Martynas Sajus (20 pkt), zaś najwięcej punktów dla gości zdobył Stefan Balmazović (23 pkt).

Polpharma Starogard Gdański – TBV Start Lublin 85:70 (19:21, 24:22, 23:14, 19:13)

Polpharma Starogard Gdański: Davis 12, Diduszko, Długosz 0 , Flieger 12, Krzywdziński 0, Michałek 0, Miles 16, Mirković 7, Paliukenas 4, Sajus 20, Schenk 10

TBV Start Lublin: Balmazović 23, Wiggins 8, Kellog 7, Dłoniak 7, Pelczar 0, Bonarek 0, Kowalski 3, Ciechociński 4, Trojan 4, Dziemba 0