PLK: Stelmet zwycięża na Podkarpaciu

4 mar 2017, 20:23

Zespół z Zielonej Góry przyjechał do Krosna w roli faworyta. Beniaminek PLK znany jest jednak ze swojej waleczności, dlatego spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie. Podopieczni trenera Gronka okazali się dzisiaj zbyt silni dla debiutanta i wygrali, 75:57.

Początek spotkania to lepsza postawa gości, którzy dobrze spisywali się w obronie. Gra była dość zacięta, a po pięciu minutach na tablicy widniał remis, 7:7. Podopieczni trenera Barana byli bardzo zdeterminowani, a dwie trójki z rzędu w wykonaniu Oczkowicza i Wallace’a ustaliły wynik premierowej odsłony na 20:15 dla gospodarzy.

Druga kwarta rozpoczęła się od celnego rzutu w wykonaniu Gruszeckiego. Zawodnik Stelmetu właściwie przez całą tę cwiartkę był w bardzo dobrej dyspozycji. Zielonogórzanie zaczynali dominować nad beniaminkiem, a run 10:0, który zaliczyli pozwolił im wyjść na prowadzenie, 29:25. Drużyna z Winnego Grodu nie odpuściła już do końca, dzięki czemu schodziła do szatni wygrywając, 38:31.

Pierwsze minuty trzeciej ćwiartki to kontynuacja dobrej postawy Stelmetu. Po efektownych wsadach Djurisića, zielonogórzanie prowadzili już, 47:34. Krośnianie starali się odrobić stratę, jednak to Czarnogórzec kontrolował sytuację na boisku i ostudził ich zapał, celnie trafiając za trzy. Rzut z dystansu powtórzył po nim jeszcze Gruszecki, a ta część meczu zakończyła się prowadzeniem Stelmetu, 55:46.

Decydującą odsłonę dwoma celnymi rzutami otworzył świetnie dysponowany Djurisić. Trójką odpowiedział Bręk, jednak z dsytansu trafiali również gracze Stelmetu, którzy na sześć minut przed końcem prowadzili, 65:49. Zawodnicy beniaminka walczyli do końca jednak Stelmet okazał się dla nich zbyt silny i to właśnie do niego należało zwycięstwo.

Najlepszym graczem wśród gospodarzy był Maddox (14 pkt), zaś najwięcej punktów dla gości zdobył Djurisić (21 pkt).

Miasto Szkła Krosno – Stelmet zielona Góra 57:75 (20:15, 11:23, 15:17, 11:20)

Miasto Szkła Krosno: Maddox 14, Oczkowicz 3, Wyka 5, Dłuski 5, Rduch 4, Bręk 11, Jaworski 0, Hajric 2

Stelmet Zielona Góra: Djurisić 21, Moore 8, Mokros 3, Florence 12, Dragicević 4, Vaughn 2, Gruszecki 13, Koszarek 2, Hrycaniuk 0, Zamojski 5