PLK: Twarde Pierniki gromią beniaminka!

Aktualizacja: 3 gru 2016, 16:52
26 lis 2016, 19:54

Drużyna trenera Winnickiego z meczu na mecz, umacnia swoją pozycję na fotelu lidera tabeli. Polski Cukier Toruń po sobotnim spotkaniu w Krośnie wciąż pozostaje jedyną niepokonaną ekipą w lidze. Torunianie wygrali na wyjeździe 88:59.

W mecz dużo lepiej weszli torunianie, którzy już na wstępie zanotowali run 15:4. Gospodarze dopiero po pięciu minutach spotkania, głównie dzięki dobrej postawie Wyki oraz Oczkowicza zdołali nieco przystopować poczynania gości. Na dwie minuty przed końcem pierwszej kwarty po celnej trójce Trottera, Polski Cukier prowadził już 22:13. W końcówce tej ćwiartki uaktywnił się jednak Woolridge, który celnymi rzutami zmniejszył przewagę Torunia do zaledwie trzech punktów.

Druga kwarta rozpoczęła się od gorszej postawy podopiecznych trenera Winnickiego. Goście popełnili kilka strat oraz faul, po którym Woolridge wykorzystał dwa rzuty wolne, doprowadzając tym samym do remisu 24:24. Na sześć minut do końca tej połowy doświadczony Oczkowicz trafił trójkę, która wyprowadziła krośnian na pierwsze prowadzenie w tym meczu. Sytuacja ta nie trwała jednak zbyt długo, gdyż po udanej akcji 2+1 Diduszki, a także dzięki dobrej dyspozycji Wiśniewskiego, ta połowa zakończyła się wynikiem 42:33 dla gości.

Po przerwie mogliśmy zobaczyć popis Trottera, który pierwsze na rozgrzewkę dobił piłkę Sanduła, a następnie sam zaliczył jeszcze dwa lay-upy oraz trójkę. Ten “koncert” rzutowy w jego wykonaniu spowodował, że na sześć minut do końca tej ćwiartki, torunianie prowadzili już 53:36. Sytuację beniaminka starali się ratować Bręk oraz Czerapowicz, jednak ta kwarta zakończyła się wynikiem 70:43 na korzyść Polskiego Cukru.

Ostatnią ćwiartkę tego spotkania Twarde Pierniki spokojnie mogły potraktować już, jako formalność. O zwycięstwo gra się jednak do samego końca i tak było też w tym przypadku. Beniaminek starał się poprawić wynik, jednak torunianie byli dzisiaj nie do zatrzymania. Na dwie minuty przed końcem spotkania Michalski trafił dwójkę, ustalając wynik 86:53 dla swojej drużyny. W samej końcówce celnym wsadem popisał się jeszcze Wyka, jednak ostateczny wynik tego spotkania to 88:59 dla Torunia.

Najwięcej punktów wśród gości zdobył Trotter (18pkt) natomiast wyróżniającą się postacią był również Wiśniewski (13pkt). Po stronie gospodarzy dobrze spisywali się Czerapowicz (11pkt) oraz Oczkowicz (9pkt) i Woolridge (9pkt).

Polski Cukier Toruń – Miasto Szkła Krosno 88:59 (22:19, 20:14, 28:10, 18:16)

Polski Cukier Toruń: Śnieg 8, Sulima 9, Trotter 18, Weaver 10, Wiśniewski 13, Diduszko 6, Skifić 11, Perka 7, Sanduł 4 , Michalski 2

Miasto Szkła Krosno: Woolridge 9, Czerapowicz 11, Maddox 2, Oczkowicz 9, Wyka 9, Małgorzaciak 2, Dłuski 8, Pełka 2, Bręk 5, Hajric 2