PLK: Twierdza CRS obroniona

Aktualizacja: 16 gru 2016, 21:26
16 gru 2016, 19:47

W piątkowy wieczór spotkały się dwie drużyny z identycznym dorobkiem punktowym. Mistrz Polski podejmował u siebie aspirujący do gry o medale Anwil Włocławek.

Na początku zdecydowanie lepszym zespołem był Anwil. Szybko objęli prowadzenia a najbardziej wyróżniał się Tyler Haws, który był świetnie dysponowany. Po zmianach w obydwu zespołach gra się wyrównała. Trójki dorzucił Djurisić a twardą grę na deskach dał Hrycaniuk i po 1. kwarcie Anwil prowadził zaledwie 20:19.

W drugiej kwarcie popis swoich umiejętności kontynuował Haws. Zawodnicy Stelmetu nie byli jednak dłużni i odwdzięczyli się bardzo dobrą skutecznością w rzutach za trzy. Anwil bardzo skutecznie wypchnął grę z pod kosza, ale za dużo pozwalali obwodowym gospodarzy. Kwarta była jednak bardzo wyrównana i po pierwszej połowię Stelmet prowadził 38:37. Bardzo skuteczny po 20 minutach był Tyler Haws, który zdobył 15 punktów.

Trzecią kwartę otworzył celnym rzutem z odejścia Michał Chyliński. Gra jedna toczyła się kosz za kosz. Po 3 minutach to Stelmet jednak objął 4 punktowe prowadzenie. Anwil jednak świetnie zareagował – odrobił stratę i prowadził 5 punktami po trójce Nemanji Jaramaza. Gdy wydawało się, że Anwil zacznie powiększać przewagę to zielonogórzanie szybko zniwelowali straty. Dwoma celnymi rzutami wolnymi wynik kwarty ustalił Kamil Łączyński. Anwil prowadził 60:58.

Czwarta kwarta rozpoczęła się od trafienia Josipa Sobina. Anwil ustawił w obronie swoją popularną strefę, ale zespół Igora Milicicia stracił szybko 4 punkty i trener zmuszony był wziąć przerwę na żądanie. Anwil wyszedł na prowadzenie 64:62 po punktach Jaramaza, ale od tego stanu Stelmet zaliczył serię 12:0 i prowadził 10 punktami. Anwil zdołał jeszcze zmniejszyć przewagę do 5 punktów, ale to gospodarze mogli cieszyć się ze zwycięstwa 82:74.

Stelmet BC Zielona Góra – Anwil Włocławek 82-74 (19-20, 19-17, 20-23, 24-14)

Stelmet: Florence 11 (8as.), Baughn 2, Moore 2, Dragicević 8, Kelati 14, Gruczecki 5, Hrycaniuk 8, Zamojski 4, Djurisić 14, Koszarek 4

Anwil: McCray 7, Komenda 0, Haws 26, Jaramaz 7, Chyliński 9, Łączyński 2, Dmitriew 6, Sobin 4, Leończyk 13 (11zb.), Młynarski 0, Matusiak 0