PLK: Wysokie zwycięstwo AZS-u Koszalin

7 sty 2017, 21:17

Koszykarze z Koszalina, pewnie pokonali dziś drużynę Siarki Tarnobrzeg 90:69. Gości do zwycięstwa poprowadził były zawodnik Siarki Jakub Zalewski.

Podopieczni Zbigniewa Pyszniaka bardzo słabo rozpoczęli to spotkanie. Co bezwzględnie wykorzystała drużyna z Koszalina. Goście dość szybko wyszli na kilku, a nawet kilkunasto punktowe prowadzenie. Po pierwszej kwarcie ich przewaga wynosiła 11 punktów.

Jednak Siarka nie dała za wygraną. W drugiej kwarcie, koszykarze z Tarnobrzegu powoli zaczęli odrabiać straty. Szalona pogoń przyniosła efekty. Zaraz na początku drugiej połowy zza łuku trafił Brandon Brown wyrównując stan gry -37:37. Wtedy jednak do gry wrócił zespół z Koszalina. Akademicy podobnie jak w pierwszej kwarcie rozpoczął budowanie przewagi, która przed ostatnią kwartą wynosiła 7 punktów.

W ostatniej ćwiartce goście rozwiali wszelkie wątpliwości, komu należało się zwycięstwo w tym spotkaniu. Rozpędzony AZS prowadził w pewnym momencie nawet różnicą 23 punktów. Ostatecznie goście wygrali różnicą 21 punktów, notując czwarte zwycięstwo w PLK. Siarka natomiast z dwoma zwycięstwami na koncie wspólnie z TBV Startem Lublin okupuje dno tabeli Polskiej Ligi Koszykówki.

Akademików do zwycięstwa poprowadził były zawodnik Siarki-Zalewski, który zdobył 23 punkty. Po stronie pokonanych najlepiej spisywał się Brown, który na swoim koncie zanotował 23 oczka.

Siarka Tarnobrzeg – AZS Koszalin 69:90 (14:23, 20:14, 19:23, 16:30)

Siarka: Brandon Brown 23, Travis Releford 21, Alex Welsch 10, Tomasz Wojdyła 7, Zane Knowles 5, Krzysztof Jakóbczyk 3, Grzegorz Małecki 0, Wiktor Rycerz 0.

AZS: Jakub Zalewski 24, Piotr Stelmach 16, Curtis Millage 12, Darrell Harris 10 (12 zb), Kenny Manigault 10, Remon Nelson 9, Daniel Wall 4, Marcin Nowakowski 3, Igor Wadowski 2, Sławomir Sikora 0, Przemysław Wrona 0.