PlusLiga: Jastrzębie wygrywa! Będzie trzeci pojedynek

28 lut 2015, 20:43

Jastrzębski Węgiel pokonał na własnym boisku Cuprum Lubin 3:1 i wyrównał stan rywalizacji w walce o półfinał. O wszystkim zadecyduje trzecie starcie.

Spotkanie mimo wszystko lepiej rozpoczęli goście, którzy utrzymali poziom z poprzedniego spotkania i nie pozwalali “Jastrzębianom” na rozwinięcie skrzydeł. Goście kontrolowali przebieg zdarzeń i pewnie wygrali seta 25:19.

Drugą odsłonę jeszcze lepiej zaczęli lubinanie, obejmując już nawet 5 punktowe prowadzenie (12:7). Od tego momentu gospodarze powoli wracali do swojej optymalnej gry i zdołali zmniejszyć straty do 2-3 punktów. Zacięta końcówka należała właśnie do nich i zawodnicy ze Śląska wygrali drugą partie 30:28.

W trzecim secie do stanu 8:8 mieliśmy bardzo wyrównaną grę, lecz od tego momentu to gospodarze podbudowani zwycięstwem w poprzedniej partii, wyszli na 8 punktowe prowadzenie i nie oddali go do końca, wygrywając partie 25:17.

W ostatniej odsłonie zawodnicy z Jastrzębia “spięli się” i prowadząc przez cały set pewnie wygrali 25:20 i tym samym cały mecz 3:1.

W rywalizacji mamy stan 1:1 i wszystko zadecyduje się w 3 spotkaniu, które odbędzie się w Jastrzębiu.

MVP: Krzysztof Gierczyński- 14 pkt( 11 atak, 1 blok, 2 zagrywka)

Jastrzębski Węgiel : Cuprum Lubin 3:1 (19:25, 30:28, 25:17, 25:20