PlusLiga: Niespodzianka w Zawierciu!

21 paź 2017, 19:37

Czwarte spotkanie dzisiejszego popołudnia rozegrali siatkarze Aluron Virtu Warty Zawiercie. Beniaminek PlusLigi podejmował lidera tabeli ekstraklasy Indykpol AZS Olsztyn. Spotkanie dało nam wiele emocji, gdyż o zwycięstwie gospodarzy zadecydował dopiero tie-break!

Partię otwierającą spotkanie nie najlepiej rozpoczęli gospodarze spotkania (0:2), ale bardzo szybko nadrobili straty i osiągnęli jednopunktowe prowadzenie (7:6). Punktowy atak Jana Hadravy (13:12). Robert Andringa zdobył 17 oczko dla swojej drużyny (17:16). Błąd obrony popełnił Robert Andringa (17:19). Pierwszego seta zakończył Blake Scheerhoorn (25:21).

Drugi set lepszy w wykonaniu gospodarzy (4:2). Błąd obrony popełnił Robert Andringa (7:8). Punktowy atak Roberta Andringi (12:13). Kolejne “oczko” dla olsztynian zdobył Jan Hadrava (19:17). Punktowy blok Jakuba Kochanowskiego (24:22).
As serwisowy de Leon Guimaraes da Silva (23:24). Partię ostatecznie wygrali olsztynianie 25:23.

Początek trzeciej odsłony zdecydowanie należał do olsztynian (5:4). Punktowy atak Jana Hadravy (6:7). Atak punktowy Mateja Pataka (14:9). Błędy olsztynian w ataku oraz w polu zagrywki  dają wysoką przewagę gospodarzom (21:15). Set nie trwał długo, gdyż siatkarze z Zawiercia pokonali w tej odsłonie olsztynian 25:18.

Początek czwartej partii również bardzo dobry w wykonaniu gospodarzy (6:4). Bardzo szybko olsztynianie doprowadzili do wyrównania (8:8). Punktowy blok Mateja Pataka (12:11). Kolejny punktowy blok w wykonaniu Grzegorza Boćka (17:14). “Oczko” dla gospodarzy zdobył Grzegorz Bociek (21:19). W końcówce seta mogliśmy zobaczyć zaciętą walkę obu drużyn, ale ostatecznie partię wygrali zawiercianie (26:24).

Wyrównany początek tie-breaka (3:3). Pewny atak Jakuba Kochanowskiego (6:4). Punktowy atak Roberta Andringi (10:8). Błąd w ataku popełnił Matej Patak (11:12). Koniec seta należał  do siatkarzy z Zawiercia, którzy wygrali ostatnią partię 16:14

ALURON VIRTU WARTA ZAWIERCIE – INDYKPOL AZS OLSZTYN  3:2  (21:25, 23:25, 25:18, 26:24, 16:14)

ALURON VIRTU WARTA ZAWIERCIE: Bociek, Koga, Pająk, Patak, Swodczyk, de Leon Guimaraes da Silva

INDYKPOL AZS OLSZTYN: Woicki, Zniszczoł, Kochanowski, Andringa,Hadrava, Żurek (libero), Scheerhoorn, Buchowski, Rousseaux, Pliński, Makowski