PlusLiga: Transfer w pierwszej “szóstce”!

27 mar 2015, 19:42

Swój drugi mecz o miejsca 5-8 rozegrały dzisiaj drużyny AZS-u Politechniki Warszawskiej i Transferu Bydgoszcz. W pierwszym zaciętym spotkaniu bydgoszczanie triumfowali po tie-breaku. Dzisiaj podopieczni Vitala Heynena potwierdzili swoją dominację i dzięki pewnej wygranej zapewnili sobie miejsce w pierwszej szóstce PlusLigi.

Mimo iż goście całkiem dobrze rozpoczęli spotkanie, to ich rywale prowadzili na pierwszej przerwie technicznej 8:6. Od tej pory rozpoczęła się całkowita dominacja gości na parkiecie. Bydgoszczanie konsekwentnie utrzymywali swoją wysoką przewagę. “Inżynierowie” próbowali się jeszcze bronić, ale przeciwnicy doprowadzili seta do końca wygrywając 25:18.

Druga partia rozpoczęła się od wyrównanej walki punkt za punkt. Jednak już po pierwszej przerwie technicznej zawodnicy Transferu zaczęli powiększać swoją przewagę. W ataku nie zawodził Konstantin Cupković, a wtórowali mu środkowi. Bydgoszczanie prowadzili 23:16, jednak warszawianom udało się zniwelować przewagę do trzech oczek. Ostatecznie jednak gospodarze nie dali wyrwać sobie zwycięstwa w tym secie i triumfowali 25:21.

Trzecia partia była ostatnią szansą dla gości na przedłużenie swoich szans w tym meczu. Podopieczni Jakuba Bednaruka zebrali się w sobie i na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:6. Siatkarze znad Brdy popełniali sporo błędów co przekładało się na wynik, jednak w końcu udało im się odbudować grę. W końcówce gospodarze znacznie przyspieszyli i wygrali 25:21, a w całym meczu 3:0.

Transfer Bydgoszcz – AZS Politechnika Warszawska 3:0 (25:18, 25:21, 25:21)